W jakim wieku pies może pokryć sukę
Dyskusje związane z hodowlami psów.. W tym też czasie właściciele narażeni są na nieustanną obecność samców zwabionych zapachem.Do jakiego wieku może pies kryć?. Należy być jednak świadomym, że jedynie wczesna kastracja psa zapobiega takim zachowaniom - z czasem zachowania te zaczynają być wyuczone oraz wchodzą psom w nawyk i kastracja mało wpływa na .Psy.. [/QUOTE] W Regulaminie Hodowlanym ZK wyraźnie jest napisane, że pies może kryć do 9 roku życia.. Samo już krycie suki jest rytuałem tylko zwierząt, czasami może się zdarzyć, że przy małym doświadczeniu z jednej strony lub z obu trzeba im pomóc, ale nie wolno robić tego na siłę.Faktem jest, że suka może mieć 10 szczeniaków w miocie i każdy może być po innym tatusiu, w razie podejrzenia dokrycia przez psa NN robi się w dobie dzisiejszej badania genetyczne.. Póki co suka jednak nie pozwoli się pokryć, prawdopodobnie będzie też wrogo nastawiona do psów.Może się wtedy zdarzyć, że w jednym miocie będziemy mieć szczenięta po dwóch różnych ojcach.. 2012-03-01 22:19:59 czy ten pies może kryć taka suczkę?. Pomijając oceny na wystawach i inne formalności.. Wystarczy, że suka urodzi jeden miot w grudniu, kolejna cieczka wypadnie jej np. w lipcu, kiedy będzie można ją pokryć ponownie.. Suczka może zajść w ciąże tylko podczas cieczki ,ale lepiej nie dopuszczać suczki podczas pierwszej cieczki ,bo jest młoda i może mieć problem z porodem ..

W jakim wieku ON może bezpiwcznie pokryć suke?

On i ona nie przypadli sobie do gustu.. Czy z wiekiem będzie spadała liczebność jego miotów i jakość szczeniąt?. Przejdź się do schroniska dla zwierząt a przekonasz się że połowa psów (dosłowie połowa) to właśnie takie "owczarki niemieckie" które przyszły na świat bo właściciele ich rodziców wymyślili sobie że suka powinna mieć raz młode a pies się .W jakim wieku jest twoj pies?. Jednak pamiętajmy, że nie powinna ona mieć potomstwa przed ukończeniem osiemnastu miesięcy.. Czy 6 letni pies to stary ?. Radzę ich odizolować.. Wariant II - głęboka niechęć.. Ja mam sukę 1,5 roku i pies 10 miesięczny i psu sie chce bo suczka ma cieczkę.Jeśli słuchać Matki Natury to po pierwszej cieczce czyli małe rasy w wieku ok. pół roku,a bardzo duże ok. dwóch lat.Jednak suczka nie powinna być kryta w wieku pół roku,gdyż szczenięta mogą urodzić się martwe lub kalekie,a suczka może umrzeć.Nie powinno się kryć suki po pierwszej cieczce,najlepiej po drugiej lub trzeciej.Najlepiej jeśli ma 1-2 lata,a idealny wiek to 1,5 .Suczka może zajść już w ciąże kiedy dostanie pierwszej cieczki czyli w wieku 5-14 miesięcy .. Moderatorzy: Robert A., Jarek.. Zdarza się, że można kupić od kogoś takiego szczeniaka w wieku 6 tygodni - ale to nie znaczy, że musimy takiego psa kupować - polecam zrezygnować z kupna psa od kogoś kto chce go sprzedać .Porady i artykuły w PodajLape.pl..

KatrinaxxlW jakim wieku suka może zajść w ciążę?

Można robić też na choroby weneryczne (tak, psy też to mają!). Dyskusje związane z hodowlami psów.. Niestety, ale czasami hodowcy robią wielki błąd i sprzedają szczeniaki 6 tygodniowe - to jest bardzo złe dla szczeniaków i dla ich przyszłego rozwoju.. Podczas, gdy początkowy ejakulat zawiera około 500 milionów plemników, zaledwie kilkanaście dociera do jajowodu i ma szansę na zapłodnienie komórki jajowej.Owczarek niemiecki w wieku 5 miesięcy jest to już dość sporych rozmiarów pies - wielkością może on górować nad innymi osiedlowymi psami jednak 5 miesięczny owczarek to ledwie psie dziecko wchodzące w okres dojrzewania.. Przejdź do strony:Pies zostaje reproduktorem w wieku 18 miesięcy - owczarek niemiecki w wieku 24 miesięcy.. W okresie owulacji i krycia powinna być zwiększona dawka energii przynajmniej o 10%.. Praktycznie to suka może zajść w ciążę gdy ma 6 miesięcy i przechodzi pierwszą cieczkę w swoim życiu, jeśli wtedy odbędzie się kopulacja z psami to wielce prawdopodobne jest że wtedy w wieku ok.6 miesięcy zajdzie w pierwszą ciążę, jednak jak pisałem wcześniej nie jest to dobre .Pies może nie chcieć kryć przy swoim dominującym panu nie mówiąc już o tym, żeby dominant manipulował przy tej ceremonii ręcznie.. A co do badań - jeśli masz już sukę hodowlaną, to masz prześwietlenie zrobione w kierunku dysplazji..

Tak samo suka może zajść w ciążę w wieku 6 miesięcy.

W ogóle nie powinno się kryć psem młodszym, ze względu na rozwój organów u psa tym bardziej u ras dużych.. A takie sytuacje się zdarzają, rzadko ale jednak.. Z wiekiem spada często płodność, a wiec liczba szczeniąt.Ćwiczyliśmy już behawioralnie, ale pies nadal chce gwałcić i rozszarpywać poduszki, kocyki itp., a jak mu jakiś pies zajdzie za skórę, bo go np. już kiedyś zaatakował podczas gdy on był grzeczny to już sobie to zakoduje i nie ma zmiłuj, a wiadomo, dużego psa ciężej ogarnąć w takiej sytuacji, mimo, iż już ma szelki easy .Ale może poczekaj do następnej cieczki i kryj wtedy i pod swoim przydomkiem wychowuj szczeniaki?. teoretycznie FCI zakazała obcinania uszu, idz na 1 lepsza wystawe.. psów z nieobcietymi masz jak na lekarstwo, a w CZechach pies z cietym uchem nie wejdzie nawet na teren wystawy.. takze przepisy FCI to jedno a władze zwiazku w kazdym kraju to drugie .Wiek dojrzewania samca jest bardzo różny - może się zdarzyć taki pies, który w wieku 6 miesięcy będzie w stanie pokryć sukę..

2010-10-25 22:35:41 Owczarek niemiecki - w jakim wieku może kryć suki?

Najwcześniej te należące do małych i średnich ras , tj. w wieku 6-12 miesięcy, ras dużych - 12-16 miesięcy, a olbrzymich - nawet po ukończeniu 16-24 miesięcy.. Posty: 106 Strona 6 z 8.. Nawet jeśli to za wcześnie to nie znaczy ze urodzi chore psy czy nie wiadomo jakie.. Cieczka - jak wyznaczyć okres płodny u suk, kiedy najlepiej ją kryć.. W jakim wieku ON może bezpiwcznie pokryć suke?. Radzę ich odizolować.. Katrinaxxl - 23-08-2009, 14:14Jej pokarm powinien być zbilansowany, ale wystarczy karma bytowa.. A więc można trochę ten przepis ominąć.. Może wyrządzić wiele szkód w .suka pokryta kilka dni wcześniej przed optymalnym terminem krycia, może zajść w ciążę, jednakże miot może być mniej liczny.. ale wtedy i pies i suka muszą mieć aktualne badania (ważne rok).W jakim wieku można kupić szczeniaka?. Ja znam takie przypadki i psy były zdrowe;) pełne energii a miały bardzo młodą matkę.. Przy kryciu straty plemników są bardzo duże.. O w pełni dorosłym owczarku niemieckim możemy mówić gdy pies ma 1,5 -2 lata.Srom suki jest obrzęknięty i przekrwiony, suka często oddaje mocz, a jeśli robi to w trakcie spaceru (a nie biegając po zamkniętym podwórku), rozsiewa przy okazji trop zapachowy, który zwabia wszystkie psy z okolicy.. Jeśli ich ojciec był w typie suki, może się zdarzyć, że osoba, która dokonuje przeglądu miotu i nie ma dostatecznego doświadczenia zdecyduje o wydaniu im metryczek.Wiek dojrzewania samca jest bardzo różny - może się zdarzyć taki pies, który w wieku 6 miesięcy będzie w stanie pokryć sukę.. Pozdrawiam!. Jeżeli pies nie ma uprawnień reproduktora to w ogóle nie ma sensu żeby krył suki.. Część to będą psy rasowe, część niestety mieszańce.. Hodowla.. 2010-06-20 18:59:05Wykastrowany pies nie czuje potrzeby pokrycia suki, dzięki czemu jest go łatwiej utrzymać przy sobie nawet w otoczeniu suk w czasie cieczki.. Jeżeli natomiast planujemy pokrycie suki po raz pierwszy, gdy ukończyła ona już cztery lata, nie jest to dobry pomysł.. Częściej bywa, że w takich sytuacjach, to suka nie pozwala podejść psu.W jakim wieku owczarek niemiecki może spać na dworze?. Porady na temat: Zdrowie, dla psów rasy: Mastif tybetański, Buldog francuski, American Staffordshire Terrier, Parson Russell Terrier, Berneński pies pasterski, Rhodesian ridgeback, Jack Russell Terrier, Nowofundland, Rottweiler, Beagle, Seter angielski, Landseer, Dog niemiecki .W regulaminie ZK stoi, że suka może mieć jednej miot w roku kalendarzowym..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt