Rynek powierzchni magazynowych w polsce 2020
Pandemia COVID-19 nie miała wpływu na wyniki po stronie popytu.. Oddano do użytku 990 tys. mkw., a w budowie pozostaje 1,85 mln mkw.W Polsce wynajęto niemal 2,43 mln m2 przestrzeni magazynowej w I poł. 2020 r., co oznacza wzrost zapotrzebowania o 25% r/r, wynika z raportu CBRE pt. "Rynek powierzchni magazynowych w Polsce".Warszawa to największe centrum biznesowe w Polsce i jednocześnie największy rynek biurowy w kraju.. Popyt brutto wyniósł ponad 950 000 m kw. (-5% r/r), a popyt netto obejmujący nowe umowy i ekspansje osiągnął poziom 787 000 m kw.Wartość transakcji inwestycyjnych na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce w trzecim kwartale 2020 roku szacowana jest wstępnie na 1,05 mld euro.. Rynek magazynowy w Polsce pozostaje w bardzo dobrej kondycji, o czym świadczy rekordowy poziom nowej podaży odnotowany w pierwszej połowie roku, kontynuacja wysokiej aktywności najemców oraz niski poziom .. Duży wpływ na to miał silny rozwój tego rynku w największych ośrodkach.POWIERZCHNIE PRZEMYSŁOWE I MAGAZYNOWE W BUDOWIE (m², I poł. 2020 r.) Ostatnie lata przyniosły dynamiczne przyspieszenie tempa rozwoju rynku przemysłowo - magazynowego w Polsce.. Wysokość podaży na ośmiu największych rynkach biurowych w Polsce po raz pierwszy wyprzedziła poziom .W I kw. w całym kraju do użytku oddano 245 000 mkw. nowej powierzchni, z czego najwięcej powstało w Polsce Centralnej (74 000 mkw.), Poznaniu (68 000 mkw.) i we Wrocławiu (35 000 mkw.)..

Stolica może pochwalić się 5,5 mln mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Rynek jest w dobrej kondycji, o czym świadczy skala wynajętych powierzchni w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku.W I kw. 2017 r. popyt brutto na rynku magazynowym w Polsce osiągnął rekordowy poziom 855 000 mkw., a do użytku oddano 538 000 mkw. To najmocniejsze otwarcie roku w historii rynku.. Jak wynika z opracowanego przez BNP Paribas Real Estate Poland raportu "Rynek Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w Polsce, At a Glance, Q2 2020", polskie magazyny najwyraźniej nie uginają się pod naciskiem pandemii.Pomimo związanych z nią zawirowań, rodzimy rynek magazynowy nie tylko nie zwalnia tempa .Rynek powierzchni magazynowej i przemysłowej w Polsce nadal dynamicznie się rozwija.. Całkowity popyt wyniósł 944 tys. mkw., z czego 74% stanowiły nowe umowy najmu i ekspansje, a pozostałe 26% przypadło na renegocjacje.Rynek nieruchomości magazynowych prężnie rozwijał się w 2019 r. Według raportów Savills na koniec 2019 r. znacząco zwiększyły się zasoby nowoczesnych powierzchni magazynowych i wyniosły 18,5 mln m kw.. W ramach nowej podaży firma Panattoni dostarczy dla poufnego najemcy z sektora e-commerce nowe centrum dystrybucyjne o powierzchni użytkowej 203 500 mkw., które wraz z budowanym parkiem Hillwood's Słubice (21 500 mkw.), zwiększy wielkość tego rynku do 540 tys. mkw.W I kw. 2019 roku na rynku pojawiły się 22 nowe projekty, dzięki czemu całkowite zasoby powierzchni magazynowej w Polsce wzrosły do 16,3 mln mkw. Od stycznia do końca czerwca wynajęto 2,38 mln mkw. nowoczesnej powierzchni produkcyjno-logistycznej..

T...W przypadku rynku powierzchni biurowych, jak i magazynowych, rok 2019 był rekordowy.

Popyt w pierwszym kwartale 2020 r. był na bardzo wysokim.428 tys. mkw - tyle powierzchni logistyczno-magazynowej przybyło w Polsce po I kwartale 2020 roku.. W okresie od stycznia do końca czerwca zawarto 20 transakcji o łącznej wartości ponad 1,2 miliarda euro.Pandemia COVID-19 nie wyhamowała rozwoju rynku magazynowego w Polsce.. W porównaniu z poprzednim rokiem nastąpił znaczący wzrost dostępności powierzchni magazynowej na większości rynków .Polski rynek magazynowy po I połowie 2020 roku wciąż utrzymuje się na fali wznoszącej.. MARKETVIEW POLSKA REGIONALNA 3.9 WARSZAWA 5.2 NAJWYŻSZE OSIĄGALNE CZYNSZE (EUR/ MKW/ MIESIĄC) RYNEK MAGAZYNOWY W POLSCE 1 KW. 2020 Wykres 2.. Według najnowszego raportu „Occupier Insight - I poł. 2020 r.", opublikowanego przez firmę doradczą Cresa Polska, sektor ten wychodzi z zawirowań obronną ręką i staje się beneficjentem zachodzących zmian, których katalizatorem był wybuch pandemii.Rynek magazynowy w Polsce 2020 .. Dobry wynik był głównie zasługą niesłabnącego popytu (-5% r/r) ze strony najemców, a także stabilnych stawek czynszów, które pomimo rozwijającej się pandemii Covid-19 utrzymały swoją wysokość na większości rynków.Rynek magazynowy w Polsce notuje kolejne wzrosty, z popytem brutto sięgającym rekordowych 2,2 miliona m² w I półroczu 2020*..

Od początku 2017 roku dostarczono ponad 8,3 mln m kw. powierzchni, czyli ponad 40% obecnie istniejących zasobów.

W pierwszej połowie 2020 r. deweloperzy ukończyli inwestycje o łącznej powierzchni ok. 1,06 mln mkw., co było wynikiem zbliżonym do osiągniętego w analogicznym okresie roku ubiegłego (1,09 mln mkw.).. Nowe projekty realizowane są na wszystkich 13 rynkach regionalnych.. Jak podała firma doradcza Savills za około 70% całkowitego wolumenu odpowiadał sektor magazynowy, co obrazuje aktualny sentyment inwestorów zwrócony w kierunku obiektów logistycznych, zwłaszcza dedykowanych sektorowi e-commerce.Rynek magazynowy w Polsce lipiec 2020 Rynek inwestycyjny w segmencie magazynów ma za sobą najlepsze pierwsze półrocze w historii.. Dużo nowej powierzchni, rekordowe zainteresowanie najemców, mniej pustostanów - tak wynika z raportu o rynku powierzchni przemysłowych i magazynowych w Polsce opracowanego przez BNP Paribas Real Estate Poland.Obecnie na rynku Polski Zachodniej znajduje się 225 tys. mkw. powierzchni magazynowej w budowie.. Pod względem nowego popytu Polska była drugim najbardziej aktywnym krajem w Europie i jedynym, który odnotował widoczny wzrost w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku - aż o 30%.Jak czytamy w raporcie "Polski Rynek Magazynowy w I kwartale 2020", zapotrzebowanie na nowoczesną powierzchnię magazynową w Polsce utrzymało się na wysokim poziomie..

W I poł. 2020 r. oddano do użytkuZa nami kolejny rok, po którym możemy powiedzieć, że rynek magazynowy w Polsce jest w doskonałej kondycji.

Na koniec 2019 r. całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowej w Polsce przekroczyły 18,6 mln mkw., a od początku roku oddano do użytku rekordową ilość 2,72 mln mkw.. Po przeprowadzeniu wywiadu z klientem, proponowane mu są optymalne warunki wynajmu.Podaż powierzchni magazynowej w Polsce 0 4 000 8 000 12 000 16 000 20 000 24 000 0 500 1 000 1 500 2 000 2 500 3 000) ) Oddane do użytku W budowie Całkowite zasoby.. Rynek powierzchni magazynowych w Polsce w 2016 r.Także w Polsce; Inwestorzy szukają również możliwości kupowania dużych portfeli nieruchomości lub deweloperów - zaznaczają eksperci; Chłonny rynek.. Popyt na powierzchnie magazynowe i .Rynek magazynowy w Polsce 2020 - dobra koninktura nawet w czasie pandemii - napisał w Komentarze artykułów: Rynek magazynowy w Polsce odporny na pandemię.. Całkowita wielkość rynku powierzchni magazynowych wyniosła pod koniec I kw. ponad 7,73 miliona mkw.Międzynarodowa firma doradcza Cushman&Wakefield podsumowała polski rynek magazynowy.. Największy udział w Warszawie w popycie na powierzchnie biurowe od kilku lat ma sektor finansowy, ubezpieczeniowy oraz firmy z branży IT.Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield opublikowała pełną wersję raportu „Marketbeat" podsumowującego rynek powierzchni magazynowych w Polsce po I poł. 2019 roku.. Mocny popyt inwestycyjny na rynku powierzchni przemysłowo-magazynowych wiąże się z tym, że choć pojawia się sporo nowych hal nad Wisłą, wskaźniki pustostanów są na niskim .Specjaliści z działu doradztwa i badań rynku aktywnie wspierają inne zespoły w firmie - wyceny, rynki kapitałowe, doradztwo deweloperskie, dział wynajmu powierzchni biurowych, dział wynajmu powierzchni handlowych oraz dział wynajmu powierzchni przemysłowo-logistycznych.Magazyny: pomimo pandemii rynek zyskuje kolejny 1 mln mkw. 00:15 01.09.2020.. Ponad 50% wolumenu inwestycji zasili dwa największe rynki w Polsce, czyli region Warszawy a także Górny Śląsk..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt