Fantastyczne przedmioty w baśni kryształowa kula
Na podstawie baśni uzupełnij tabelkę.. Uzasadnijcie pisemnie (w zeszycie) swoją odpowiedź.. 6 MAGIZNE PRZEDMIOTY: lustro, kryształowa kula, czarodziejska różdżka, latający kufer, latającyPo prostu zadaj Magicznej Kuli swoje pytanie.. Przeczytaj fragment baśni Kryształowa kula na str. 214.. Wyobraź sobie, że w prezencie otrzymujesz kapelusz spełniający życzenia.. • Która z przygód bohatera podobała Ci się najbardziej?. Podkreśl postacie realne czerwoną linią, a fantastyczne zieloną.. Uczniowie Hogwartu, którzy wybrali wróżbiarstwo, pracowali z kryształową kulą na zajęciach z profesor Sybillą Trelawney od 1993 roku.. Wypisz bohaterów baśni.. Jakie fantastyczne przedmioty pojawiają się w utworze .a) Baśnie zawsze kończą się źle.. Pierwszym sportowcem w historii, który zdobył owe trofeum był francuski alpejczyk Jean-Claude Killy, w 1967 roku.Fantastyczne przedmioty - kapelusz (miał moc przenoszenia właściciela w dowolne miejsce ), kryształowa kula ( ma moc przywracania braciom ludzkiej postaci oraz królewnie jej pięknego wyglądu).. Czy możecie wskazać czas i miejsce wydarzeń rozgrywających się w tej baśni?. W baśni są wydarzenia prawdopodobne ( ucieczka syna z domu) i fantastyczne ( zamiana człowieka w orła) oraz magiczne przedmioty: kapelusz spełniający życzenia, lustro, które nie kłamie, kryształowa kula.. 1,2,4 oraz 7..

Stwórz plan wydarzeń baśni Kryształowa kula.

16) W baśniach przedmiotom, zjawiskom przyrody, ludziom nadaje się cechy ludzkie.1.. Pamiętajcie, żeby odpowiadać całym zdaniem.. Plan pracy; 1.. Do wykonania tych zadań podałam Wam wszystkie potrzebne informacje w punkcie 2.Kliknij w kule aby poznać odpowiedź na pytanie Należy zadawać pytania, na które można odpowiedzieć TAK/NIE.. Kryształowa Kula Ostateczna wyrocznia.. Proszę, byście nie przesyłali mi do sprawdzenia każdego tematu, gdyż nie jestem w stanie wszystkiego przejrzeć.. b) Wszystko, co dzieje się w baśniach jest prawdą.. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!Temat: „Kryształowa kula"- baśń o trzech braciach (ciąg dalszy).. okresl ,które wydarzenia są najważniejsze i napisz plan ramowy składający się z około dziesięciu punktów 0 ocen .Temat: „Kryształowa kula"- baśń o trzech braciach.. Opowiedz o przygodach głównego bohatera baśni.3.. Niech plan ma od 7 do 10 punktów.. Zamieniła więc najstarszego w orła, musiał on mieszkać na skale wysokiej, a czasami tylko widać go było, jak krążył po niebie.10.. Większość uczniów, w tym Harry Potter i jego przyjaciele, nie widzieli nic, poza białym, pustym .Wypisz 6 cech baśni i podaj do każdej cechy przykład z baśni Kryształowa kula.. 2, Przeczytajcie tekst " Kryształowa kula" 3.. Mam nadzieję, że poprawnie uzupełniliście informacje o baśni..

Jakie fantastyczne przedmioty pojawiają się w utworze?

2018-03-26 19:55:31 ,, Opowieści z Narnii "-,,Lew, Czarownica i Stara Szafa" Wymień magiczne przedmioty , które pojawiają się w powiści i opisz ich właściwości 2011-02-24 16:02:508.. Lekcja .. Napisz, jak wykorzystasz jego magiczną moc.. 5 „Królowa Śniegu" „Tomcio Paluch" „zerwony Kapturek" „Śpiąca królewna" „Kot w butach" „Piękna i bestia" Rozwiązania do pkt.. • Jaka nauka płynie z baśni?5.. PRACA PISEMNA W baśni ,,Kryształowa kula" pojawiły się magiczne przedmioty, np .kryształowa kula - mówiące lustro - różdżka czarodziejska - Przypomnijmy sobie, czym jest baśń.. Opisz ich właściwości.. Morał płynący z baśni-trzeba pomagać sobie nawzajem.. (Prześlij do mnie zdjęcie z odpowiedzią).Dawno temu, w okolicach skalistych gór, nad morzem 3.. Przypomnijcie sobie, co to jest baśń", co to za utwór?. c) Świat fantastyczny miesza się ze światem realnym, przenikają się nawzajem.. Czarny charakter w baśni o Czerwonym Kapturku.. Odpowiedz na pytania: Dzięki czemu została zniszczona moc czarownika ?. Podkreśl te zdania, które pasują do cech baśni: (0-4p) a) Baśnie zaludniają fantastyczne postacie.. Wypisz do zeszytu : Czas wydarzeń: Miejsca wydarzeń: Bohaterowie: Magiczne przedmioty: 3.. Wpisz temat do zeszytu.. WILK Rozwiązania do pkt.. Wykonajcie w zeszytach ćw.. Nie ufała im, gdyż obawiała się, że pragną wykraść jej moc..

Napiszcie, jaka nauka płynie z baśni „Kryształowa kula".

Baśń ma szczęśliwe zakończenie.. W tym utworze są fantastyczne przedmioty: - magiczna, kryształowa kula ( przywraca braciom ludzką postać, a także królewnie jej piekny wygląd)-określicie cechy baśni.. Określ, które wydarzenia są najważniejsze, i napisz plan ramowy, składający się z około dziesięciu punktów.Kryształowa Kula jest to nagroda przyznawana przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS) za zwycięstwo w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata.. b) Baśnie zawsze kończą się źle.. Ponownie przeczytaj baśń braci Grimm Kryształowa kula.. Główny bohater: trzeci syn.. Opis fabuły.. W serii Edytuj.. Uwaga!. To księżniczki, smoki, wróżki czarownice, skrzaty.braci Jacoba i Wilhelma Grimmów „Kryształowa kula" Proszę, przeczytajcie baśń braci Grimm „Kryształowa kula" - podręcznik str. 214. c) Zwierzęta często mają cechy ludzkie, myślą i czują.. Kryształowa kula.. Praca domowa : W Wordzie wykonaj zadanie 5 ze strony 217 w .W podręczniku na str. 214-217 znajduje się tekst „Kryształowa kula".. Temat:Wędrówka pełna przygód.. Jak nauka płynie z baśni ?. Wróżby miłosne.. Proszę go dokładnie przeczytać i wykonać polecenia z kolejnych slajdów.Kryształowa kula (ang.Crystal ball) — obiekt magiczny pozwalający widzieć przyszłość, który był stosowany przez jasnowidzów..

Ponownie przeczytaj baśń braci grimm kryształowa kula .

e) Wszystko, co dzieje się w baśniach jest prawdą.Przeczytaj rozdział „Jak napisać plan wydarzeń?".. Zamieniła więc najstarszego w orła, musiał on mieszkać na skale wysokiej, a czasami tylko widać go było, jak krążył po niebie.23-10-2020 Bajki: Kryształowa kula - Braci Grimm.. (lit. str.206 , str.212-213)-jakie baśnie do tej pory poznaliści?. To utwór o niezwykłych, fantastycznych bohaterach, w którym wydarzenia rozgrywają się w bliżej nieokreślonym czasie i miejscu.. Będę Was prosiła tylko o niektóre prace, więc czytajcie uważnie moje polecenia!Przeczytajcie baśń ,,Kryształowa kula" Jocoba i Wilhelma Grimma ze str.214-217.. Pamiętaj, że nie możesz używać czasowników.. Dopisz datę do wczorajszego tematu.. Wróżenie z kart tarota - wróżby online przez sms i e-mail.. Chcąc się przed tym zabezpieczyć, jednego z nich zamieniła w orła, a drugiego w wieloryba.Jakie fantastyczne przedmioty pojawiają się w utworze kryształowa kula opisz ich właściwości Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Przedmioty Zawodowe (40) Przyroda (89465) Technika (12025) WOS (31851) Onet (2) Onet (2) Wszystkie (2) Onet Wakacje (0) Podróże (104646) .. Każdy ma jakieś pytania na które nie może sobie odpowiedzieć, albo decyzję, których nie potrafi podjąć.Kryształowa Kula na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.. Kliknij w kule aby poznać odpowiedź na pytanie d) Baśnie mają na celu zapoznanie się z historią kraju.. d) Fantastycznym bohaterom towarzyszą fantastyczne przedmioty.. Odpowiedz na pytania: • Kiedy i gdzie maja miejsce wydarzenia?. Bohaterowie baśni często są też niezwykli.. Bohaterowie: Czarodziejka , jej trzej synowie, królewna ; byk, który przemienia się w ognistego ptaka; czarownik 4.. Opisz ich .Jakie fantastyczne przedmioty pojawiają się w utworze opisz ich właściwości kryształowa kula Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Kryształowa kula Pewna wróżka miała trzech synów, którzy kochali się bardzo; ale matka nie ufała im i obawiała się, że chcą oni odebrać jej moc czarodziejską.. Postacie fantastyczne: matka- czarodziejka, zaczarowana królewna, olbrzymy, zaczarowanyJakie są magiczne przedmioty z Opowieści z Narnii lew czarownica i stara szafa.. Kryształowa kula (Die Kristallkugel) - baśń opublikowana przez braci Grimm w 1850 roku w szóstym wydaniu ich zbioru Baśni (tom 2, nr 197)..Komentarze

Brak komentarzy.