Doktor dolittle i jego zwierzęta tekst
Jan Brzechwa; Maria Konopnicka; Hugh Lofting; Sprawdź się w poniższych tematach: Muminki.. To właśnie w tych historiach pojawił się po raz pierwszy doktor Dolittle i jego zwierzęta.. 2.Doktor Dolittle miał : a- siostrę Sarę b- brata c- nie miał rodzeństwa.. Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka.Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.Jego dom, położony na przedmieściach, był niewielki, był za to otoczony dużym ogrodem z szerokim trawnikiem i kamiennymi ławami, nad którymi płaczące wierzby zwieszały swoje gałęzie.. Skromny, uczciwy a zarazem .Kiedy Polinezja uczy go języka zwierząt, doktor Dolittle staje się światowej sławy lekarzem, podróżując nawet do Afryki, aby pomóc swoim przyjaciołom.Doktor Dolittle i jego zwierzęta (The Story of Doctor Dolittle, 1920), polskie wydanie 1934.. 2.Doktor Dolittle miał : a- siostrę Sarę b- brata c- nie miał rodzeństwa.Doktor Dolittle i jego zwierzęta.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Doktor Dolittle i jego zwierzęta to bajeczNa historia pełna przygód i zwrotów akcji.. Historie o niezwykłym doktorze znającym mowę zwierząt oraz o jego przyjaciołach.Doktor Dolittle i jego zwierzęta tekst: Hugh Lofting ilustracje: Zbigniew Lengren przekład: Beata Adamczyk Seria: Mała klasyka Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2016..

Kozioł Halina) Doktor Dolittle i jego zwierzęta (tłum.

Na ponad 110 stronach mamy przedstawione losy doktora, który potrafi rozmawiać ze zwierzętami.Plik Doktor Dolittle i jego zwierzęta.doc na koncie użytkownika elmerr1 • folder TEKSTY I Streszczenia LEKTUR • Data dodania: 1 lis 2009Quiz wiedzy z lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".. 3 Dedykuję tę opowieść wszystkim dzieciom młodym wiekiem i sercem.. 2 Hugh Lofting DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA Opowieść o życiu doktora w domowym zaciszu oraz niezwykłych przygodach w dalekich krainach Przełożyła Beata Adamczyk.. ( w Anglii, w małym miasteczku Puddleby, nad rzeką Marsh) 3.. ( cylinder, czyli kapelusz) 4.. Doktor Dolittle i jego zwierzęta (The Story of Doctor Dolittle, 1920), polskie wydanie 1934.; Podróże doktora Dolittle (The Voyages of Doctor Dolittle, 1922), polskie wydanie 1936.; Poczta doktora Dolittle (Doctor Dolittle's Post Office, 1923), polskie wydanie 1938.; Cyrk doktora Dolittle (Doctor Dolittle's Circus, 1924), polskie wydanie 1937.Powieść zatytułowana „Doktor Dolittle i jego zwierzęta" po raz pierwszy opublikowana została w 1920 r. Można się jednak domyślać, że sam jej zamysł powstał znacznie wcześniej..

Batko Zbigniew) Doktor Dolittle i jego zwierzęta (tłum.

Jest też posiadaczem sporej liczby zwierząt, co niestety, zniechęca do niego pacjentów.Doktor Dolittle i jego zwierzęta - streszczenie utworu Hugh Loftinga - strona 6.. Doktor bardzo lubił zwierzęta i posiadał ich sporą gromadkę.Test ze znajomości lektury ,, Doktor Dolittle i jego zwierzęta''.. Przejdź go!. Opowieści o Doktorze Dolittle liczą kilkanaście tomów, jednak najbardziej znaną i lubianą jest oczywiście ta pierwsza, o początkach jego kariery.. Jak nazywały się zwierzęta Doktora Dolittla?. Komu Doktor ukradł statek?Pytania sprawdzające z odpowiedziami z lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" 1.. Opis fabuły.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Książka Doktor Dolittle i jego zwierzęta autorstwa Lofting Hugh , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 17,49 zł .. Kto jest autorem lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta"?. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce - dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi .Lofting Hugh - Doktor Dolittle i jego zwierzęta lektor: profesjonalny czyta: Monika Kwiatkowska wielkość całości: 212 MB czas: 02:39:43 bitrate: 192 kbps rodzaj kompresji: zip zawartość uploadu: mp3 Bardzo dawno temu żył doktor, a nazywał się Dolittle, John Dolittle..

Przeczytaj recenzję Doktor Dolittle i jego zwierzęta.

Pierwszy tom zatytułowany „Doktor Dolittle i jego zwierzęta" zapoczątkował całą serię o przygodach niezwykłego lekarza, liczącą łącznie 14 pozycji.Doktor szybko ustalił, że zwierzę było źle leczone, i rozpoczął właściwą terapię.. Autorem książki jest Hugh Lofting.. do Niemiec.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Quiz - Wskaż właściwą odpowiedź // odp.. Gdzie popłynął Doktor?. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce - dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić .Doktor Dolittle i jego zwierzęta (tłum.. Doktorowi gospodarzyła jego siostra, Sara Dolittle, a on sam zajmował się ogrodem.. Doktor Dolittle i jego zwierzęta to powieść, która w lekki i humorystyczny sposób przekazuje czytelnikom ważne prawdy o relacjach ludzi ze zwierzętami i o tym, jak powinniśmy odnosić się do wszystkich istot żywych wokół nas.. tekst „Przepisu na przyjaźń", lektura „doktor Dolittle i jego zwierzęta", bibuła, kolorowy papier, nożyczki, klej, mazaki, kredki pastelowe Przebieg zajęć: 1.Doktor Dolittle i jego zwierzęta w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku!. Sprawdź się!.

Adamczyk Beata)Książka Doktor Dolittle i jego zwierzęta.

4 Przedmowa Niektórzy z nas, którzy osiągnęli wiek średni, z nostalgią wspominają przeszłość przynajmniej z jednego powodu: obecnie nie .Problematyka.. Wykreował go Hugh Lofting, brytyjski pisarz żyjący w latach 1886-1947. pytanie 1 z 15.. Letki Maria Ewa) Doktor Dolittle i jego zwierzęta: Opowieść o życiu doktora w domowym zaciszu oraz niezwykłych przygodach w dalekich krainach (tłum.. Wydawnictwo Greg jak zwykle stanęło na wysokosci zadanmia i stworzyło piękne wydanie znanej na całym świecie historii.. Puszmi-Pulli.. Doktor popłynął na wyspę,żeby leczyć: Krokodyle.. Wkrótce sława doktora Dolittle przekroczyła nie tylko niewielkie Puddleby, ale i całą Anglię.. Jaki miał dom doktor?Powieści i opowiadania w kolejności wydawania.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!. Kto wie, może to właśnie dzieci namówiły ojca, by po powrocie do domu spisał te niezwykle ciekawe historie?. Lektura z opracowaniem autorstwa Lofting Hugh , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 7,49 zł .. Małpy.. Doktor bardzo lubił zwierzęta i miał ich dużą gromadkę.Doktor Dolittle i jego zwierzęta (Lektura z opracowaniem) Skip to the end of the images gallery .. 1.Jan Dolittle mieszkał w : a- Polsce b- Anglii c- Hiszpanii.. 3.Doktor Dolittle leczył : a- dzikie zwierzęta z ZOO b- dzieci c- początkowo ludzi ,a potem tylko zwierzętaDoktor Dolittle i jego zwierzęta (ang. The Story of Doctor Dolittle) - powieść dla dzieci z 1920 roku napisana przez Hugh Loftinga.. Jak miał na imię doktor Dolittle?. Doktor John (Jan) Dolittle jest lekarzem w niewielkiej miejscowości Puddleby nad rzeką Marsh w Anglii.. Gdzie mieszkał doktor?. Ulubieńcy doktora - Uzupełnianka ortograficzna; Czasowniki - Ćwiczenie na logiczne myślenie i czytanie ze zrozumieniem"Doktor Dolittle" lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli.. Jak nazywa się dolina, w której mieszkają Muminki?. Przeczytaj recenzję Doktor Dolittle i jego zwierzęta..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt