Rysunek przedstawia dwie naelektryzowane metalowe kule




Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Rysunek i Malarstwo (42843) Sztuki Cyrkowe (527) Taniec (39829) Wędkarstwo (10276) Inne (4025759) Inne (4025759) .. Dwie metalowe kule naelektryzowano różnoimiennie.. Co się stanie z ładunkiem kul po zetknięciu ich ze sobą?. Narysuj rozmieszczenie ładunków elektrycznych po zetknięciu kul.. Jej wartość zwiększy się dwukrotnie, a zwroty sił nie zmienią się.Dwie kule metalowe o promieniu r=6 każda, zostały naelektryzowane;jedna ładunkiem Q1=+2*10 (do potęgi -9) C a druga -ładunkiem Q2=-6*10 (do potęgi -9) C.Kule zetknięto a następnie rozsunięto.17.. -4 C +2 C 18 17.. Na każdej kuli będzie: answer choicesRysunek przedstawia dwie jednakowe naelektryzowane kulki.. Oblicz promień drugiej, nienaelektryzowanej kuli, wykonanej z przewodnika, jeśli po połączeniu ich długim drutem wykonanym z przewodnikaPierwszą z nich naelektryzowano ładunkiem -2 C, a drugą - ładunkiem +4 C. Kule zetknięto, a następnie rozsunięto.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu .Testy problemowe z elektrostatyki z omówionymi odpowiedziami, elektrostatyka.. jakie jest rozmieszczenie ładunków na kulach po ich zetknięciu?. Pierwszą z nich naelektryzowano ładunkiem o wartości -4 C, a drugą - ładunkiem o wartości +2 C. Kule zetknięto, a następnie rozsunięto..

Rysunek przedstawia dwie naelektryzowane metalowe kule.

Narysuj rozmieszczenie ładunków elektrycznych po zetknięciu kul.17.. Rysunek przedstawia dwie kule zawieszone na izolujących niciach.. Rysunek przedstawia dwie naelektryzowane metalowe kule.Dwie metalowe płyty naelektryzowane- jedna dodatnio, druga ujemnie.. Układ izolowany 2.. Kierunek ich ruchu zależy od znaku ładunku naelektryzowanej rurki.. Rysunek przedstawia dwie naelektryzowane metalowe kule.. Podaj wartość ładunku elektrycznego, jaki pozostał na każdej z kul.. Rysunek przedstawia dwie kule zawieszone na izolujących niciach.. Kule zetknięto, a następnie rozsunięto.. 3.Dwie jednakowe naelektryzowane kulki oddziałują wzajemnie siłą o wartości 0,4 N. Po odsunięciu od siebie kulek na dwa .. 8.Jak za pomocą ujemnie naelektryzowanej metalowej kuli dodatnio naelektryzować druga taka samą kulę .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Pierwszą z nich naelektryzowano ładunkiem -2 C, a drugą -ładunkiem +4 C. Kule zetknięto, a następnie rozsunięto..

Zad 2 Rysunek przedstawia dwie naelektryzowane metalowe kule.

I kula- 4 minusy II kula- 6 plusów.Rysunek przedstawia linie pola pochodzącego od dwóch ciał naładowanych.. Podaj wartoÊç i znak ładunku, jaki pozostał na ka˝dej z kul.. Pierwszą z nich naelektryzowano ładunkiem -2C, a drugą +4C.. Jeśli jest ona naelektryzowana ujemnie, to elektrony swobodne przepływają na metalowy pręt i wskazówkę, a gdy rurka jest naelektryzowana dodatnio, to elektrony .Dwie metalowe kulki, z których jedna była naelektryzowana dodatnio, a druga nienaelektryzowana, zbliżono na niewielką odległość.. Określić ładunek obu ciał.. Dwie metalowe kule zawieszone na izolujących niciach naelektryzowano: pierwszą ładunkiem -2 C, a drugą +2 C. Kule zetknięto, a następnie rozsunięto na taką samą odległość.Pierwszà z nich naelektryzowano ładunkiem o wartoÊci -4 C, a drugà - ładunkiem o wartoÊci +2 C. Kule zetkni´to, a nast´pnie rozsuni´to.. Rysunek przedstawia wzajemne oddziaływanie dwóch wiszących na nitkach naelektryzowanych identycznych kulek.. Pierwszą z nich naelektryzowano ładunkiem -2 C, a drugą -ładunkiem +4 C. Kule zetknięto, a następnie rozsunięto.. Dwie identyczne metalowe kule za pierwszym razem są naładowane ładunkami różnoimiennymi o tej samej wartości bezwzględnej, natomiast za drugim razem naładowane ładunkami jednoimiennymi o takich samych wartościach bezwzględnych jak poprzednio.2.Rysunek przedstawia efekt polaryzacji cząstek jakiejś substancji umieszczonej w polu elektrostatycznym..

Grupa 1 Rysunek przedstawia dwie naelektryzowane metalowe kule.

Rysunek przedstawia dwie kule zawieszone na izolujących niciach.. Rysunek przedstawia dwie kule zawieszone na izolujących niciach.. Pierwszą z nich na-elektryzowano ładunkiem -4 C, a drugą +2 C.. Podaj wartość i znak ładunku, jaki pozostał na każdej z kul.. Zetknięcie dwóch metalowych ciał naelektryzowanych ładunkami o takiej samej wartości, lecz o przeciwnych znakach, 3. Podaj wartość i znak ładunku elektrycznego, jaki pozostał na każdej z kul.. Podaj wartość i znak ładunku elektrycznego, jaki pozostał na każdej z kul.. Narysuj rozmieszczenie ładunków elektrycznych na tych kulach, jeśli najpierw je zetknięto, a następnie rozsunięto.17 Rysunek przedstawia dwie kule zawieszone na izolujących niciach.. a) oba ciała mają ładunek ujemny b) oba ciała mają ładunek dodatni c) jedno ciało ma ładunek ujemny, drugie - dodatni d) nie można na podstawie rysunku określić ładunków Ciało naelektryzowane dodatnio nie ma:17.. Recommended for youe) Naelektryzowana metalowa kula jest źródłem pola centralnego f) Pomiędzy okładkami naładowanego kondensatora powstaje pole jednorodne.. Rysunek przedstawia wzajemne oddziaływanie dwóch wiszących na nitkach naelektryzowanych identycznych kulek.. Wskaż poprawną odpowiedź33.. zadanie 4 strona 24 W każdej przedstawionych sytuacji narysuj rozmieszczenie ładunków na kulach po ich zetknięciu Kule wykonane sa z przewodników Te kule wyglądają tak jak w załącznikuDwie jednakowe, naelektryzowane kulki oddziałują wzajemnie siłą o wartości 0,4 N. Po odsunięciu od siebie kulek na dwa razy większą odległość, wartość siły ich oddziaływania: ..

Rysunek przedstawia dwie naelektryzowane bardzo małe metalowe kulki.

Dwie równoległe metalowe płytki ustawiono w odległości 10 cm od siebie i .. potencjału 3kV.. W pewnym momencie nitki przecięto i kulki spadły jednocześnie na każdą z płyt.. Rysunek przedstawia dwie identyczne naelektryzowane kule które najpierw razem zetknięto a następnie rozerwano.. Pierwszą z nich naelektryzowano ładunkiem -2 C, a drugą -ładunkiem +4 C. Kule zetknięto, a następnie rozsunięto.. 18 Rysunek przedstawia dwie naelektryzowane metalowe kule.Rysunek przedstawia dwie naelektryzowane metalowe kule.. Wynika z niego, że kulki są naładowane .. Rysunek przedstawia dwie naelektryzowane metalowe kule.Dwie jednakowe, naelektryzowane kulki oddziałują wzajemnie siłą o wartości 0,4 N. Po odsunięciu od siebie kulek na dwa razy większą odległość, .. Wybierz poprawne uzupełnienie zdańDotknięcie naelektryzowanego metalowego pręta elektroskopu sprawia, że elektrony się przemieszczają.. Narysuj rozmieszczenie ładunków elektrycznych na tych kulach, jeśli najpierw je zetknięto, a następnie rozsunięto.. Narysuj rozmieszczenie ładunków elektrycznych po zetknięciu kul.. (na 1 kuli jest 8 plusów {+} a na drugiej są 2 minusy { - } ) grupa 2 Rysunek przedstawia dwie naelektryzowane metalowe kule.Rysunek przedstawia dwie naelektryzowane metalowe kule.. Nad nimi zawieszono na nieprzewodzących nitkach po dwie kule wykonane z przewodnika, początkowo obojętne elektrycznie.. Podaj wartość i znak ładunku elektrycznego, jaki pozostał na każdej z kul.. Jak zamieni się siła ich wzajemnego oddziaływania elektrostatycznego, jeżeli na kulkę 1 dodatkowo zostanie wprowadzony ładunek - 2(C?. Do metalowych kul, .Rysunek przedstawia dwie kule zawieszone na izolującej nici.. W wyniku tej operacji: a) obie kule zostały rozładowane, b) na pierwszej kuli pozostał ładunek -2 C, a druga się rozładowała, c) ładunek żadnej z kul nie uległ .Dwie jednakowe metalowe kulki naelektryzowano tak, że na powierzchni pierwszej zgromadził się ładunek równy -Q, a na drugiej ładunek równy +4 Q.. Następnie kule zetknięto, a potem rozsunięto..



Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt