Utwórz zdania i napisz je w zeszycie wir
( kommen, kommen) 2.Zapisz 5 równowaznikow zdańi i przekształc je w zdania .. Wykorzystaj tabelę gramatyczną zamieszczoną na stronie 116.. Zadanie 3 - 2.Uzupełnij drogę dzieci do domu, po drodze zbieraj sylaby i utwórz hasło, napisz je w zeszycie- ćw.2 s.59.. Nauka drugiego języka obcego to super stymulacja dla mózgu, który zaczyna działać na pełnych obrotach, pozwalając nam nie tylko na szybsze przyswajanie wiedzy językowej.W języku niemieckim nie ma ścisłego podziału czasowników na dokonane i niedokonane, np. lernen - tłumaczymy - uczyć się lub - nauczyć się, w zależności od sytuacji.. Z tego względu zdania w czasie przeszłym mogą określać czynności zarówno dokonane jak i niedokonane, które miały miejsce w przeszłości.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Teraz czas na przerwę!. Zadanie dodatkowe dla chętnych: proszę pisemnie w zeszycie odpowiedzieć na cztery pytania z zadania 3 na stronie 105Przeczytaj odpowiedzi.. Zwykle scala je spójnik współrzędności (np. i, oraz, albo).. 4.Przeczytaj opowiadanie pt. ,,Leniwy dzień mysiej mamy" p.s.65.a) Dorysuj dzieciom przedmioty, które pomogą im w zabawie i w spędzaniu czasu wolnego.. (Uczniowie zapisują wypowiedzenia na tablicy interaktywnej lub w zeszycie).. Jeśli brakuje spójnika w wypowiedzeniu, dwa zdania łączą się ze sobą .Odrabiamy.pl to serwis i aplikacja learningowa..

Dokończ zdania i zanotuj je w zeszycie.

Na następnej lekcji wyznaczę osoby, które poproszę o odesłanie odpowiedzi na ocenę!. ), rzeczownik z inną częścią mowy, np. z zaimkiem dzierżawczym (np.: meine Familie, deine Frau itd.).. Praca domowa Zeszyt ćwiczeń strona 76 DODATKOWE INFORMACJE DLA UCZNIA : W razie pytań jestem dostępna na e-dzienniku.ZDANIA ZŁOŻONE: Ilość orzeczeń w zdaniu decyduje o tym, czy jest to zdanie pojedyncze (jedno orzeczenie), złożone (dwa orzeczenia), czy wielokrotnie złożone ( trzy lub więcej orzeczeń).. Bardzo ważne, aby zapamiętać połączenia między nimi.. Są również prostsze do opisania.. 4.zwei Brötchen,.W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Napisz w zeszycie zdania z właściwymi formami przymiotników.. 0 0. asiunia234 6.9.2010 (22:51) Piękna pogoda.. Dokończ zdania i zanotuj je w zeszycie.. W zdaniu złożonym można wydzielić zdania składowe, czyli zdania pojedyncze, z których zostało utworzone zdanie złożone, np.(1)Odyseusz myślał*, (2)że za kilka tygodni .Rodzajniki pełnią w języku niemieckim ważną funkcję, gdyż fleksja rzeczowników jest bardzo uboga, zaś szyk zdania na tyle swobodny, że bez nich często trudno by było zrozumieć, w którym przypadku dany wyraz się znajduje, a co za tymi idzie, jaką funkcję pełni w zdaniu.Napisz o dowolnym koledze lub koleżance ze swojej klasy miłe zdanie, w którym użyjesz dwóch okoliczników lub dwóch dopełnień..

Utwórz do nich pytania i zanotuj je w zeszycie.

Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. Zdanie pojedyncze nierozwinięte składa się jedynie z podmiotu i orzeczenia np.: Krzysiek śpi.Zdanie z czasownikiem modalnym w czasie przeszłym Perfekt jest tworzone trochę inaczej niż w Präteritum i Präsens.. Zapisz w zeszycie: schwimmen - pływać springen - skakać klettern - wspinać się singen - śpiewać rennen - pędzić, biec 6.. Zgłoś nadużycie.. Orzeczenie to ZAWSZE .Wykonaj zadania 4, 5 w podręczniku, wybierz czasownik we właściwej formie, utwórz zdania i napisz je w zeszycie.. Zjadłszy ciastko, obtarł usta.Napisz w zeszycie zdania z właściwymi formami czasowników.. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.Napisz 4 zdania twierdzące, 4 przeczące i 4 pytające w present simple.. Sie .Łączne - w tych zdaniach spójniki, jak sama nazwa wskazuje, pełnią funkcję łączną i nie stawiamy przed nimi przecinka.. --> Jest piękna pogoda.Zdania złożone współrzędnie częściej pojawiają się w codziennej komunikacji niż zdania podrzędne..

Zadanie 3 - Dokończ zdania i zanotuj je w zeszycie.

Czasownik modalny jest wtedy na końcu zdania w bezokoliczniku: „Wir haben auf dich warten müssen.". Należą do nich: i, oraz, ani, ni, jak, też, jakże, także (Leżę w łóżku i czytam książkę; Twój płacz nic tu nie pomoże ani nie robi na mnie żadnego wrażenia).Takie zdania możemy połączyć bezspójnikowo i robimy to za pomocą przecinka (Jedziemy .Zdanie pojedyncze to zdanie, które zawiera jedno orzeczenie, np.Prometeusz stworzył człowieka.. b) W ćwiczeniu 2. przeczytaj zdania, a następnie połącz je z odpowiednim zdjęciem.. Taką funkcję może pełnić przykładowo zaimek osobowy (np.: ich, du, wir, Sie), rzeczownik (die Kinder, der Hund, die Frau itd.. Zadanie jest zamknięte.. Zapisz datę i temat: Interessante Schulwege in Deutschland.. (blau) 6.Napisz w zeszycie zdania z właściwymi formami czasowników.. KROK 6.. 2020-09-09 21:55:21 Pomógł by mi ktoś?. Zdanie złożone zawiera więcej niż jedno orzeczenie, np.Odyseusz myślał*, że za kilka tygodni* wróci do domu.. W razie pytań proszę pisać na e-dziennik.Grammatik Modul 5 Zaimki osobowe w celowniku i bierniku lp.. (podręcznik str. 106) Praca domowa Wykonaj zadania z zeszytu ćwiczeń ze strony 76.. Zadanie .. Zadanie 2 - Przeczytaj tekst z zadania 1. jeszcze raz i napisz w zeszycie zdania z właściwymi imionami..

3.Rozwiń zdania-ćw.3 s.59.

(Kiedy jadł, mlaskał.). ~obowiązkowe Proszę przepisać zdania 1-4 z zadania 2 str 105 i przekreślić wyraz , który nie pasuje do pozostałych.. Praca z zeszytem ćwiczeń: str. 63.. Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o 5.Utwórz zdania i napisz je w zeszycie.. Faza podsumowująca Uzupełnij zdania odpowiednimi określeniami, które będą odpowiadać na pytania zapisane wprzepisać zdania 1-5 do zeszytu z uzupełnionymi imionami osób z tekstu.. Wykonaj zadanie 4 i utwórz zdania jak w przykładzie.. Przyporządkuj ustnie pytaniom polskie .Szyk prosty w języku niemieckim.. Zadanie 1 - Przeczytaj tekst i dokończ ustnie zdania.. Najlepsze rozwiązanie.. Zdanie w szyku prostym rozpoczynamy zawsze podmiotem.. ale szybko bo to na jutro!.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt