Jak powinno wyglądać oświadczenie o kolizji
Oświadczenie szkody OC nie jest wystarczające, jeśli dojdzie do wypadku.. Polskie prawo nie dopuszcza, aby winę w wypadku samochodowym ustalali sami uczestnicy.. Oświadczenie jest podstawowym dokumentem dla poszkodowanego, który ubiega się o odszkodowanie i zadośćuczynienie.. Sprawdziliśmy, jakie dane powinno zawierać oświadczenie, a także kiedy można je sporządzić.Oświadczenie sprawcy kolizji, to dokument, który wydaje się być na co dzień nie potrzebny.. Zamiast tego wystarczy jeden dokument, który może być spisany na zwykłej kartce papieru.. Ważne, by z dokumentu jasno wynikało, kto zawinił i bierze na siebie odpowiedzialność za zdarzenie.. Jeśli wina jednego z uczestników jest oczywista, a w zdarzeniu nikt nie ucierpiał .OŚWIADCZENIE SPRAWCY KOLIZJI DROGOWEJ Author: Wersja testowa Created Date: 9/1/2014 11:32:45 AM .STĄD POBIERZESZ OŚWIADCZENIE O KOLIZJI.. Kolizja na parkingu.. Pobierz wzór oświadczenia i miej zawsze przy sobie w czasie jazdy samochodem.. Gotowe wzory oświadczenia do pobrania: oświadczenie sprawcy kolizji (PDF) oświadczenie sprawcy kolizji (DOC)Oświadczenie o kolizji drogowej sporządzane jest na potrzeby poszkodowanego.. KLIKNIJ TUTAJ ABY POBRAĆ.. Jednak nawet najbardziej ostrożni kierowcy muszą liczyć się z faktem, że któregoś dnia może spotkać ich przykra niespodzianka.Jak już pisaliśmy 10 listopada br. nie do każdej kolizji czy stłuczki trzeba wzywać policję..

Na wszelki wypadek!Jak powinno wyglądać oświadczenie?

A może to Ty jesteś osobą pokrzywdzoną i zależy Ci na tym, aby oświadczenie sprawcy o kolizji było sporządzone prawidłowo, tak abyś nie miał żadnego kłopotu z otrzymaniem odszkodowania?. Czy będziesz poszkodowanym, czy sprawcą, pamiętaj o tym, że godząc się na oświadczenie o kolizji drogowej bez policji, możecie zaoszczędzić sobie nerwów, nie tracić czasu, a nawet pieniędzy.. Pytanie - co dalej?. Niezbędne informacje, które powinny znaleźć się w oświadczeniu o kolizji drogowej to:Jak powinno wyglądać oświadczenie sprawcy kolizji?. W takiej sytuacji trudno przypomnieć sobie, w jaki sposób prawidłowo spisać oświadczenie i jakie elementy powinny znajdować się na takim dokumencie.Co do zdjęć to sprawca kolizji powinien bez większego problemu wyrazić zgodę na dokumentacje - w końcu jego dane znajdą się także w oświadczeniu.. Dzięki temu ubezpieczyciel może szybciej wypłacić poszkodowanemu odszkodowanie z polisy oc kierowcy, z którego winy doszło do stłuczki.. Nie można więc posiadać oświadczenia o wypadku drogowym.. Większość z nas nie myśli przecież o tym, że może spowodować stłuczkę.. Sprawdź, jak powinno wyglądać takie oświadczenie, jak je przygotować i jakie kroki podjąć, kiedy dokument będzie już gotowy.Jak powinno wyglądać oświadczenie o kolizji?.

Warto nadmienić, że ...Jak powinno wyglądać oświadczenie o kolizji drogowej?

Jest.. Podpowiadamy, jakie informacje powinny znaleźć się w oświadczeniu o kolizji.Nie trzeba wzywać policji, gdy doszło do kolizji na drodze a jej uczestnicy są zgodni co do przebiegu zdarzeń.. Jeśli mieliśmy pecha lub się chwilowo rozkojarzyliśmy i zdarzyło nam się doprowadzić do kolizji na parkingu, procedury wyglądają bardzo podobnie.Kolizja drogowa, potocznie zwana stłuczką, jest takim zdarzeniem, którego jedyną konsekwencją są szkody materialne.Żaden z jej uczestników nie został więc ranny ani zabity.. Dziś nie jest to duży problem, ponieważ niemal każdy ma smartfon z aparatem fotograficznym.Oświadczenie sprawcy kolizji drogowej powinno także zawierać uproszczony szkic samochodu oraz strzałki z opisem poszczególnych uszkodzeń.. Oświadczenie dzielimy na kilka części, dzięki czemu w toku postępowania ubiegania się o odszkodowanie pracownikom ubezpieczyciela znacznie łatwiej będzie zapoznać się z .Spisanie oświadczenia sprawcy kolizji drogowej może znacznie ułatwić likwidację szkody.. Jeśli doszło do wypadku drogowego, to koniecznie musisz wezwać policję.. W sytuacji, gdy do niego dojdzie, obowiązkiem jest wezwanie policji.Wypełnij druk oświadczenia o kolizji; Jeśli chcesz usunąć szkodę na koszt ubezpieczyciela, musisz mieć oświadczenie o zdarzeniu drogowym..

Winny kolizji musi jednak spisać oświadczenie sprawcy kolizji drogowej.

Tym bardziej, że niekiedy na patrol trzeba czekać godzinę o nawet dwie.Jak powinno wyglądać oświadczenie sprawcy wypadku?. To istotny detal, który zapobiega próbom wyłudzenia odszkodowania na uszkodzenia, które były obecne jeszcze przed zdarzeniem drogowym.. Uniwersalny druk pobierzesz na stronach internetowych ubezpieczycieli oraz w naszej zakładce druki ubezpieczeniowe.Niewłaściwie wypełnione lub niepełne oświadczenie o zdarzeniu drogowym, może znacząco utrudnić likwidację szkód i wzbudzić podejrzenia ubezpieczyciela.. Mowa tu o oświadczeniu sprawcy kolizji drogowej, na podstawie którego ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie.O kolizji drogowej mówimy wówczas, gdy wśród poszkodowanych nie ma rannych lub zabitych.. Oczywiście, żeby można było napisać takie oświadczenie, strony muszą ustalić, kto odpowiada za spowodowaną kolizję.Jeśli zdarzy nam się stłuczka lub inna kolizja drogowa bez poszkodowanych, nie mamy obowiązku wzywania policji.. Warto wpisać do oświadczenia informację o zrobieniu zdjęć pojazdów, jeżeli zostały wykonane.. W tym celu lepiej unikać zwrotów bezosobowych, typu „doszło do wypadku", „miała miejsce stłuczka", wybierając zamiast nich precyzyjniejsze „spowodowałem stłuczkę .Oświadczenie sprawcy kolizji drogowej ma zastosowanie wyłącznie w przypadku kolizji..

Tutaj przeczytasz dlaczego oświadczenie sprawcy kolizji jest Ci potrzebne.

Każde zdarzenie na drodze wiąże się ze stresem, bez względu na to, czy jesteś sprawcą, czy poszkodowanym.. Często sami nieświadomie przyczyniamy się do pomnażania problemów.. Jeśli są świadkowie, oświadczenie sprawcy kolizji powinno zawierać wyszczególnione dane tych osób, w tym numery PESEL i telefonów kontaktowych.. Trzeba również dokładnie opisać stopień uszkodzenia pojazdów.Oświadczenie sprawcy kolizji to oszczędność czasu.. Zdarzenia tak nieprzewidywalne, jakimi są drobne kolizje niejednemu kierowcy napsuły nerwów i uszczupliły portfel.. Oświadczenie sprawcy wypadku.. Zawsze jest to sytuacja powodująca duże emocje, zarówno po stronie sprawcy, jak i poszkodowanego.Co powinno zawierać oświadczenie o kolizji.. Zarysowanie innego auta na parkingu w trakcie wyjeżdżania z miejsca postojowego, lekkie uderzenie w auto stojące przed Tobą na światłach, zderzenie na skrzyżowaniu, z którego wszyscy kierowcy i .Dane świadków kolizji.. W takiej sytuacji nie musisz wzywać policji, należy jednak spisać oświadczenie sprawcy o kolizji drogowej.. Stanowi podstawę do tego, by później móc egzekwować dla siebie odpowiednie odszkodowanie, chociażby na pokrycie kosztów naprawy jego pojazdu, lakierowana itp.. Nie czytaj jak nie masz czasu.Kiedy oświadczenie o kolizji drogowej nie wystarczy?. Wystarczy po chwilowym zdenerwowaniu skontrolować dokumenty drugiego uczestnika wypadku i spisać .Jak masz czas na czytanie, to przeczytaj ten artykuł, gdzie wyjaśniam wszystko co powinieneś wiedzieć o oświadczeniu sprawcy kolizji.. To jednak nie wszystko co może się tam znaleźć.. Najważniejsze informacje to: dane osobowe uczestników zdarzenia (imię, nazwisko, adres, PESEL, nr telefonu), dane samochodów, tj. numer rejestracyjny, VIN, marka i model pojazdu, numer polisy OC i nazwa ubezpieczyciela sprawcy stłuczki, wskazanie sprawcy zdarzenia .Oświadczenie powinien podpisać zarówno sprawca, jak i poszkodowany.. Powinniśmy spisać oświadczenie o kolizji.Stłuczki czy kolizje drogowe mogą zdarzyć się w każdej chwili, nawet najlepszym kierowcom.. Podajemy również inne informacje, które mogą przydać się po wypadku.. Formularz takiego oświadczenia - na wszelki wypadek - warto wozić w samochodzie.. WYSTARCZY KLIKNĄĆ TUTAJ KOLIZJA WSPÓLNE OŚWIADCZENIE.. Jeśli szukasz informacji na ten temat, pewnie już doszło do stłuczki.. Najlepiej, aby oświadczenie o kolizji drogowej mieć zawsze przy sobie, jednak jeśli nie posiadamy gotowego dokumentu do wypełnienia, możemy spisać takie oświadczenie odręcznie.. Właśnie dlatego postanowiliśmy wytłumaczyć, jak powinien wyglądać opisywany dokument.. Oświadczenie o kolizji drogowej - jak powinno wyglądać i jakie skutki ma jego złożenie?Jak powinno wyglądać prawidłowo sporządzone oświadczenie o kolizji?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt