Danusia i jagienka podobieństwa i różnice
Napisana przez: .. Jagienka pochodzila ze Zgorzelic, smiala, odwazna.. Czytając pierwsze strony Krzyżaków dowiadujemy się, że Danusia jest jeszcze bardzo dziecinna i niedojrzała.Witam!. Ocena obu postaci.. Danusia jest pierwszą żoną Zbyszka.. Pierwsza wybranka Zbyszka była drobna, lecz olśniewała swą anielską urodąRóżnice w treści - konieczność skrótu w filmie.. postaci do siebie dostrzegamy ich przeciwieństwa.. W powieści Henryka Sienkiewicza pt. „Krzyżacy" jednymi z głównych bohaterek są Danusia Jurandówna i Jagienka Zychówna.. Zobacz: Danusia i Jagienka - charakterystyka porównawcza dwóch bohaterek Krzyżaków.Charakterystyka porównawcza Danusi i Jagienki.. Chociaż mają inny styl ubierania, charakter i każda z nich ma inne zainteresowania, to potrafią się zrozumieć.. Jeśli chodzi o charakter, to i w tym aspekcie panny różniły się.. Kiedy poznajemy naszą bohaterkę, ma ona około lat 12.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Wypisz z powieści wyrazy i wyrazenia okreslajace Danusie oraz Jagienkę.. Różniły się pod względem wyglądu, charakteru i temperamentu.. Różnice i podobieństwa kreacji bohaterów: Zbyszko z Bogdańca; Danusia; Jagienka; Maćko z Bogdańca; Jurand ze Spychowa; Zygfryd de Lewe; inni; Recepcja obu utworów.. Różnice w przedstawianiu historii.. Cechy caharakteru, usposobienie 4.). Zebranie najistotniejszych cech wspólnych i różnic..

2.Danusia i Jagienka różnice Podobne tematy.

Danusia i Jagienka niewiele miały wspólnych cech.. 2013-03-09 11:53:52; Która laska według ciebie bardziej nadaje się dla Zbyszka z lektury "Krzyżacy" Jagienka czy Danuśka.. Opiekę nad Danusią sprawuję księżna Anna Danuta.. 4.1 94 głosy 94 głosy Oceń!. 2011-02-08 17:56:08Przydatność 75% Charakterystyka Jagienki i Danusi.. Zych ze Zgorzelic był jej ojcem.Napisz charakterystyke porównawczą Danusi i Jagienki - Krzyżacy.. Żal mi Danusi, ponieważ straciła swoje życie.. Wygląd - opisanie wyglądu obu postaci.Charakterystyka porównawcza to taka, w której opisujemy dwie lub kilka osób.. Nastepnie podsumuj zgromadzone informacje , zapisujac podobienstwa i roznice miedze obiema postaciami.Danusie i Jagienka.. Krzyżacy!. )Podobieństwa i różnice między bohaterkami 6.). Wychowywał ją ojciec, Jurand ze Spychowa, w czym pomagała mu Anna Danuta.. W powieści Henryka Sienkiewicza pt. „Krzyżacy" przedstawione są dwie główne postaci żeńskie są nimi Danusia i Jagienka.. Łączyło je gorące uczucie, jakie.Danusia Jurandówna i Jagienka ze Zgorzelic to dwie głowne postaci powieści historycznej pt.: "Krzyżacy" autorstwa Henryka Sienkiewicza.. wygląd 2.). Ocena obu postaci.. - " Krzyżacy " : W powieści Henryka Sienkiewicza pt,,Krzyżacy'' jednymi z bohaterów są Danusia i Jagienka.Opiekę nad Danusią sprawuje księżna Anna Danuta.Dziewczynka ma też ojca - Juranda ze Spychowa , jej matka nie żyje.Jagienka to córka Zycha ze Zgorzelic , osierocona przez matkę ,a potem ojca.W chwili ,gdy poznajemy Danusię .Danusia potrafiła grać na lutni i śpiewała czystym, srebrzystym głosem..

krzyżacy: zbyszko i danusia vs.

Danusia jest dwunastoletnią dziewczynką, córką Juranda ze Spychowa , którą opiekuje się księżna Anna Danuta.wygląd jednej i drugiej bohaterki - podobieństwa i różnice, zachowanie - podobieństwa i różnice, cechy charakteru - podobieństwa i różnice.. Obie bardzo kochały Zbyszka.. W jakiej miejscowości została .RÓŻNICE: Danusia jest delikatna a jagienka jest bardziej chłopczycą jagienka nie dbała o dworskie rzycia a danusia jak najbardziej.. Równoległa charakterystyka Danusi i Jagienki: a) wygląd jednej i drugiej bohaterki - podobieństwa i różnice, b) zachowanie - podobieństwa i różnice, c) cechy charakteru - podobieństwa i różnice.. 0 ocen | na tak 0%.. Ubierała się w wygodne typowo chłopięce stroje „w zaciągniętej tasiemką koszulinie, w kożuszku wełną do góry i z liśćmi w powichrzonych włosach".Danusia Jurandówna i Jagienka Zychówna to dwie bohaterki kobiece, które pojawiają się w „Krzyżakach" Henryka Sienkiewicza.. Podoba mi się dorosła iJagienka była zupełnie inną osoba.. 0 0 Odpowiedz.. Ocena 5.. Przez kogo była wychowywana Danuśka i Jagienka?. Myślę, że pewnie byłaby tak samo dobrą żoną dla Zbyszka, jak .Charakterystyka porównawcza Danusi i Jagienki.. Już na pierwszy rzut oka wydają się one zupełnie odmienne, a tym, co je łączy, jest postać Zbyszka z Bogdańca, gdyż obie darzą młodego rycerza uczuciem.Danusia Jurandówna i Jagienka ze Zgorzelic są bohaterkami książki Henryka Sienkiewicza "Krzyżacy", które pokochał na swojej drodze życia Zbyszko .Obie kobiety są pozytywne, pełne wdzięku i urody choć zupełnie odmienne.Nie łączyło ich nic.Danusia i Jagienka nadają się na dobre koleżanki czy przyjaciółki..

jagienka 2010-06-10 21:43:34; Krzyżacy.

Pierwsza z nich - Danusia -.Cechy dobrze będzie poprzeć przykładami.Charakterystyka Danusi i Jagienki („Krzyżacy" Henryka Sienkiewicza) Danusia i Jagienka były bohaterkami powieści Henryka Sienkiewicza pt. "Krzyżacy".. 81% Charakterystyka porównawcza Danusi i Jagienki.. !Potrzebuje porównania Danusi i Jagienki z Krzyżaków podobieństwo i różnice Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.SZKOŁA.. !> pomocy!. Antyk (lekcje) „Biblia" (lekcje) Średniowiecze (lekcje) Renesans (lekcje) Barok (lekcje) Oświecenie (lekcje) Romantyzm (lekcje)Charakterystyka porównawcza Danusi i Jagienki Danusia i Jagienka są bohaterkami powieści Henryka Sienkiewicza pt.: Krzyżacy.. To prawda.. Dziewczyna była w połowie sierotą, gdyż nie miała matki.. To ciemnowłosa dziewczyna o rumianej twarzy i o silnej zgrabnej sylwetce.. Jagienka musi troszczyć się o siebie i twardo przeciwstawiać się życiu, zaś Danusia otoczona opieką, o nic nigdy nie musiała się martwić.. Corka Juranda ze Spychowa była jedynaczką, jej matka zmarła w czasie ataku Krzyżaków na Złotoryję.. Po tym zdarzeniu oddano ja na dwór księżnej mazowieckiej - Anny Danuty.Jagienka również była półsierotą, lecz w przeciwieństwie do drugiej bohaterki doskonale sobie radziła, prowadząc gospodarstwo i chodząc na polowania.. Oceń!. Zgodne jest w ich wypadku twierdzenie, iż wiele je różni..

Podobieństwa i różnice między bohaterkami.

jagienka lubiła polować jeżd…Jaki charakter miała Jagienka z Krzyżaków 2009-06-07 21:59:48; krzyżacy: zbyszko i danusia vs.. Danusia miała około 12 lat, a Jagienka, około 15 więc nie było między nimi zbytniej różnicy wieku .. Jagienka to najstarsza córka Zycha i Małgorzaty ze Zgorzelic - wsi sąsiadującej z Bogdańcem.Zarówno Danusia, jak i Jagienka straciły w młodości matki.. W powieści Henryka Sienkiewicza pt. „Krzyżacy" przedstawione są dwie główne postaci żeńskie są nimi Danusia i Jagienka.. Czyli:-np. charakterystyka Danusi i taka sama Jagienki 1.). Podobne pytania.. Żona Juranda umarła w Złotoryi w czasie ataku Krzyżaków (córka była wtedy bardzo mała), natomiast Małgorzata ze Zgorzelic osierociła Jagienkę, gdy ta miała lat 8.. Podobnie jak Danusia, wychowywała się bez matki, a stałe przebywanie w męskim towarzystwie sprawiło, ze doskonale radziła sobie z typowo męskimi zajęciami, jak konną jazdą, strzelaniem z łuków czy polowaniem.Danusia i Jagienka były bohaterkami powieści Henryka Sienkiewicza pt. "Krzyżacy".. Danusia jest córką Juranda ze Spychowa, jej matka nie żyje.. Dziewczęta kochają się w Zbyszku.. 2 Zobacz odpowiedzi Odpowiedź Sprawdzona przez Eksperta.. Ocena obu postaci Mile widziane fragmenty z tekstu:)Charakterystyka porównawcza Danusi i Jagienki.. Kto czytał niech pomoże.. Jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy Danusią a Jagienką?. Złotowłosa Danusia znalazła się pod opieką księżnej mazowieckiej - Anny Danuty.Jagienka jest przeciwieństwem Danusi.. LEKCJE Z EPOK LITERACKICH.. Jagienka potrafiła jeździć konno, władać bronią i polować.. Do życia podchodzi jak dziecko.. zachowanie, styl bycia 3.). Różnice w kreacji bohaterów i świata przedstawionego.. Piętnastolatka, córka pana ze Zgorzelic, Zycha.. Różnice między Danusią i Jagienką ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt