Napisz jak najwięcej wyrazów o znaczeniu przeciwnym do podanych ciekawy stary
Policz buźki.. W naszym słowniku antonimów języka polskiego dla wyrażenia wyraz o przeciwstawnym znaczeniu znajdują się 2 antonimy.Antonimy te zostały podzielone na 1 grupę znaczeniową.Słownik synonimów do słowa ciekawy.. Jeśli ktoś wypowie wyraz, który nie ma swojego przeciwieństwa, np. „ołówek", pierwsza osoba, która zwróci na to uwagę, zaczyna nową rundę.Wskazać wyrazy należące do rodziny wyrazów.. W naszym leksykonie szaradzisty dla hasła „wyraz o znaczeniu przeciwnym do danego" znajduje się 191 odpowiedzi do krzyżówki.. np. Zamek - z piasku Zamek - od kurtki Pilot - od telewizora Pilot - kierowca samolotu Wyrazy .Wyrazy zakończone na -anie lub -enie, choć mają znaczenie podobne do czasowników, są jednak rzeczownikami odczasownikowymi.. W przypadku wyrazów bliskoznacznych sytuacja jest odwrotna.. 2009-04-06 18:01:26; Słowa o przeciwnym znaczeniu 2012-11-05 22:16:23; Pomożesz z niemca ?. być nie w sosie.. gorszy.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. W przypadku wyrazów bliskoznacznych sytuacja jest odwrotna.. W razie trudności pomóż sobie słownikiem wyrazów bliskoznacznych.. Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze.. UWAGA!. Dlatego ta strefa naszej nowej publikacji internetowej włącza właśnie wyrazy i zwroty przejęte przez język polski nie tylko w przeciągu ostatnich lat, lecz nawet kilku miesięcy.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych..

... Ułóż jak najwięcej wyrazów z podanych sylab.

Przykład niezdyscyplinowanie, nieszczęścieCzarna owca - osoba odznaczająca się złymi cechami charakteru Ranny ptaszek - człowiek, który lubi bardzo wcześnie wstawać Ślepy zaułek - uliczka bez wyjścia lub sytuacja bez wyjścia W gorącej wodzie kąpany - ktoś niecierpliwy, porywczy Z przymrużeniem oka - udać, że czegoś się nie widzi Perlisty śmiech - głośny, dźwięczny śmiech; składający się z krótkich .Niektóre z nich można potraktować jako inspirację do ułożenia własnych zadań do nauki reguł ortograficznych i zasad pisown Ćwiczenie ortograficzne 1. Podaj znaczenia bliskoznaczne (synonimy) i przeciwstawne (antonimy) dla podanych wyrazów lub związków frazeologicznych.. Drugi uczestnik zabawy musi w odpowiedzi podać wyraz o przeciwnym znaczeniu, w tym przypadku „noc".. 2012-04-14 13:54:14; Dopisz do podanych wyrazów, wyrazy o znaczeniu przeciwnym.. Mamy bowiem kilka wyrazów, ale znaczenia ich są takie same lub podobne, bliskie.. 🎓 Napisz jak najwięcej wyrazów - Zadanie 6: Jutro pójdę w świat 4 - strona 172Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję..

Niektóre...Dopisz wyrazy o znaczeniu przeciwnym.

Czasem stosuje się też aliterację, która polega na nagromadzeniu podobnie ..  Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.. Podaj słowa o przeciwnym znaczeniu, angielski 2012-06-08 11:43:44 napisz wyrazy o znaczeniu przeciwnym do podanych 2010-10-01 14:23:55 Załóż nowy klub1 - nieciekawy, nudny, monotonny, nijaki, nieinteresujący, nużący, bez fantazji, bez polotu, pospolity, przeciętny, obojętny, banalny, tuzinkowy, szablonowy, ni…Dopisz do podanych wyrazów, wyrazy o znaczeniu przeciwnym.. Głosy można oddawać do 30 listopada 2020 r.Fonetyczne środki stylistyczne .. Najwięcej Dobrze sobie radzisz!. Często stawał się niecierpliwy i niezdarny w bardzo ważnych chwilach.Hasło krzyżówkowe „wyraz o znaczeniu przeciwnym do danego" w słowniku krzyżówkowym.. 3. Osoba, która pierwsza poda odpowiedź, wypowiada nowe słowo.. Przyporządkuj właściwe definicje wymienionym wyrazom: adwersarz, pręgierz, herbarz, psałterz, spichlerz, alkierz, preliminarz, lichtarz, formularz.Do podanych wyrazów dopisz wyrazy o podobnym znaczeniu- muszą zawierać literę „u".. Najwięcej Następnym razem będzie lepiej!.

2011-03-17 22:28:51; Dopisz wyrazy o znaczeniu przeciwnym, aż 16 nagród !

wojnaSynonimy - wyrazy bliskoznaczne np. .. podpis nauczyciela, data podpis rodzica, dataSkorzystaj z dowolnego słownika antonimów i synonimów.. Bywał szlachetny nawet wobec wrogów.. Odmieniają się tak jak rzeczowniki - Przykład spanie, chodzenie, robienie Przeczenie nie z rzeczownikami piszemy łącznie.. 2012-01-05 17:10:30Zadanie: do podanych wyrazów utwórz wyrazy o znaczeniu Rozwiązanie:przyjaciel nieprzyjaciel maszeruje nie maszeruje odważny nieodważny kupię nieodważny wygoda niewygoda smakowało nie smakowało apetyczny nieapetycznyNapisz wyrazy o znaczeniu przeciwnym do podanych wysoki, jasne ,geste ,rumiana ,dlugie ,krecone ,zdrowa 2011-12-09 19:34:25; Słowa o przeciwnym znaczeniu 2012-11-05 22:16:23; Podaj Antonimyy czyli wyraz o przeciwnym znaczeniu, do wyrazów : < wyrazy w opisie>?. Niektóre pary wyrazów mają znaczenie identyczne.Tagi dla synonimów słowa stary.. 🎓 Napisz jak najwięcej wyrazów.Bardzo proszę o opinię w sprawie synonimiczności słów: słowo i wyraz.Wydawało mi się, że wyraz pasuje do słowa pisanego (wyraz w zdaniu, w tekście)..

2009-04-06 18:01:26; Dopisz wyrazy o znaczeniu przeciwnym, aż 16 nagród !

Wykonywać bezbłędnie ciąg działań matematycznych.. 2012-04-14 13:54:14; Dopisz 4 wyrazy o znaczeniu przeciwstawnym.. Najwięcej Bardzo dobrze sobie radzisz!. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!. Lista tagów dla wyrazów bliskoznacznych słowa stary: synonimy do słowa stary, synonim starego, synonimy do wyrazu stary, inne określenia słowa stary, inaczej o starym, wyrazy bliskoznaczne do słowa stary, inaczej stary.Dzieci wyszukują jak najwięcej wyrazów, które po połączeniu ze sobą utworzą nam nowy wyraz, np. prosty + kąt = prostokąt, grzyby + branie = grzybobranie.. W niniejszym słowniku wyrazów bliskoznacznych języka polskiego dla słowa ciekawy znajdują się łącznie 272 synonimy.Synonimy te podzielone zostały na 41 różnych grup znaczeniowych.SYNONIMY W przypadku wyrazów wieloznacznych mówimy i jednym wyrazie i wielu jego znaczeniach.. 4.Nemeczek był bohaterski, waleczny, zawsze gotowy do poświęceń w imię dobra Placu Broni, który traktował jak swoją małą ojczyznę.. 2009-10-20 15:56:58; Dopisz wyrazy o znaczeniu przeciwnym.. lekko.. stary.. mocny.. 2012-04 .Słownik antonimów do słowa wyraz o przeciwstawnym znaczeniu.. Bardzo cenił honor.. młody.. Można przy większej ilości dzieci zorganizować zawody, kto skojarzy wyraz najprędzej lub skojarzy jak największą ilość wyrazów.. Jeżeli znasz inne definicje dla hasła „wyraz o znaczeniu przeciwnym do danego" możesz dodać je za pomocą formularza znajdującego się w opcji Dodaj nowy.2.. Ernest był sprytny, przebiegły, wrażliwy i skromny.. Duży > wielki > ogromny .. Ładny > śliczny > piękny Antonimy - wyrazy przeciwstawne np. ciemny - jasny duży -mały Homonimy - wyrazy o takiej samej strukturze graficznej (tzn. tak samo brzmiące, o identycznym zapisie) mające zupełnie odmienne znaczenie.. napisz slowa o przeciwnym znaczeniu!. Mamy bowiem kilka wyrazów, ale znaczenia ich są takie same lub podobne, bliskie.. 2010-09-20 15:33:09; Do kazdego wyrazu dopisz wyraz o znaczeniu przeciwnym słoneczny .ANTONIMY - WYRAZY O ZNACZENIU PRZECIWNYM o października 28, 2015 .. Ćwiczenia w tworzeniu wyrazów z rozsypanek literowych (1) Ćwiczenie koncentracji (4) Decymetr (1) .. komuś idzie jak po maśle.. Napisz (1) Napisz palcem po śladzie (1) Narodziny Świata (1) Nastrój (1) Nauczycielski MUST HAVE (1) Nauka czytania (15)SYNONIMY W przypadku wyrazów wieloznacznych mówimy i jednym wyrazie i wielu jego znaczeniach..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt