Karta pracy spór ismeny i antygony
2010-10-24 14:08:38 Jutro piszemy wypracowanie klasowe z lektury?napiszesz mi?. Wysłuchaj nagrań.. Proponowane ćwiczenia zawarte w prezentowanych kartach pracy obejmują pisownie wyrazów z trudnościami ortograficznymi na podstawie wprowadzonych zasad ortograficznych, ćwiczenia dotyczące czytania ze zrozumieniem, ćwiczenia .Kreon uważał się za boga, a tak naprawdę był bezlitosnym tyranem, bez serca i duszy.. 6.Pojmanie Antygony.. Prawdopodobnie padnie słowo „konflikt".. Atutem jest tu także zakres materiału i zagadnień omawianych na kartach pracy - można znaleźć tematyczne karty, które poza wartością edukacyjną omawiają także podstawowe zagadnienia z zakresu sportu, nauki, zabawy itp.Charakterystyka Antygony, Ismeny oraz Hajmona .. 8.Kreon odrzuca względy rodzinne.. Byłoby wskazane gdyby uczniowie zachowywali przerobione testy do późniejszych powtórzeń materiału.. Zginął w bratobójczej walce podczas ataku na Teby.. 2010-05-24 19:26:42KARTA PRACY NR 1 IMIĘ: …………………….. 17.KARTA PRACY UCZNIA Test diagnozujący umiejętność czytania ze zrozumieniem - język polski kl. I szkoły ponadgimnazjalnej.. DATA: ……… STRONA 4 4. a) zrozumiał, że nie można przeciwstawiać się ojcu, b) uwierzył w winę Antygony, c) popełnił samobójstwo.. Hajmon - syn, Tyrezjasz - niewidomy wróżbita, chór (przodownik chóru) Ad 6.. Kreon nie chciał zaakceptować..

2013-09-14 14:57:39 argumenty antygony ?

Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: plan wędrówki skawińskiegoKarty pracy - Poziom 3 (liczba kart: 210) W tej sekcji znajdziesz karty pracy na dość wysokim poziomie trudności, nazwanym przez nas poziomem 3.. Wyróżnijcie go, żeby rzucał się w oczy.. 12.Kreon oburzony .Utrwalamy wiadomości w klasie 2- karty pracy przez Justyna | Sie 14, 2015 | Aktualności , Edukacja Wczesnoszkolna , Karty Pracy | 0 | Edukacja polonistyczna jest jedną z kluczowych edukacji w procesie nauczania.Zobacz ponad 13000 prac w jednym miejscu!. Karta pracy: dzieci wykonują rysunek, na którym widać, które kulki utoną, a które będą pływać.. Podane są dwa dodatkowe przedmioty.. Niektóre karty są opatrzone literką B. Są to karty przygotowane na poziom podstawowy.. Słownik języka polskiego PWN.. Sofokles Antygona Karta pracy.. / 25 Imię i nazwisko klasa data liczba punktów ocena Przeczytaj tekst Lament Antygony i wykonaj polecenia: ANTYGONA Patrzcie, o patrzcie, wy, ziemi tej dzieci, Na mnie, Bardziej szczegółowoKARTA PRACY NR 4 IMIĘ: …………………….. Nowy rok szkolny przed nami!. 5.Kreon dowiaduje się o złamaniu jego rozkazu.. / 25 Imię i nazwisko klasa data liczba punktów ocena.. Czy los… Czytaj dalej →Matura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018 Małgorzata …JEDZENIE • Karty pracy • pliki użytkownika diran przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Jedz ładnie.doc, Odżywiaj się zdrowo.doc6]NR D RSSR } Test OBRY TART } KARTA PACY } Twj trening: C Dopasuj czynności (A-F) do przedmiotów, których używasz w szkole (1-6)..

Oprócz: Lament antygony karta pracy.

Charakterystyka Antygony.Jakieś wypracowanie na temat higieny pracy przy komputerze?. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Aby wydrukować pożądaną kartę pracy kliknij na link miniatury, a na docelowej stronie, która się otworzy kliknij ikonę drukarki lub polecenie "Print".1.Zakaz grzebania ciała Polinika wydany przez Kreona.. Pod każdym dniem w tabeli pokoloruj prostokąt .potrzebna mi Karta pracy nr3-gromadzimy materiał do charakterystyki porównawczej antygony i ismeny sprawdziany-kartkowki napisano 20.04.2015 11:44 zgłoś do usunięciaLament antygony karta pracy.. Polecenie: Korzystając ze „Słownika wyrazów bliskoznacznych", odszukaj synonimy wyrazu konflikt, a następnie z dwoma wybranymi ułóż zdania nawiązujące do treści lektury.. Wskazują kulki, które utoną i te które będą pływać.. poleca 83 % .. krzych515 Dzięki za pomoc w pracy domowej Praca ciekawa (w Tebach rządził Kreon, nie Kronos) odpowiedz.. 9.Poświęcenie siostry Ismeny.. Na środku napiszcie temat: Decyzje.. Zamieszczamy je na początku zestawu kart.Polinik był synem Edypa, bratem Antygony, Ismeny i Eteoklesa.. 3.Losy Edypa i jego rodziny.. Hołd natomiast składa się Eteoklesowi jako obrońcy Teb.Sofokles Antygona Karta pracy..

Za darmo temat, spis treści, plan pracy.Witajcie!

Kanon pojęć.. Prace magisterskie, licencjackie, dyplomowe jako gotowe wzory i przykładowe prace naukowe.. Hipotezy Dyskusja, co to znaczy, że coś utonie.. Konflikt - spór, kontrowersja, niezgoda, waśń, nieporozumienie,Racje Antygony: - prawa boskie, nakazy religijne mają wyższą wartość niż prawa wymyślone przez człowieka - prawa ludzkie nie są w stanie złamać praw boskich - Polinik jest przede wszystkim bratem Antygony - człowiek nie może przeciwstawić się bogom ( groźba zemsty) - mieszkańcy miasta popierają Antygonę Racje Kreona: - Polinejkes był zdrajcą - najważniejszy jest interes .Karty Pracy 2+2 Program komputerowy do planowania i ewidencjonowania czasu pracy, pracy akordowej oraz automatycznego naliczania godzin pracy, przekroczeń norm, a także płacy godzinowej i akordowej.. Kreon uznał go za zdrajcę i postanowił ukarać pozbawieniem pogrzebu.. Można przyjąć w przybliżeniu, że są to karty pracy dla klasy 3.karta pracy klasa 1 - kolorowanki, karta pracy klasa 2 - łamigłówki, karta pracy klasa 3 - krzyżówki.. Przydadzą się na zajęciach na samym początku roku, kiedy wprowadzać będziecie przywitania, pożegnania, "magiczne" słowa: proszę i dziękuję, ćwiczyć przedstawianie się […]Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie PinterestKarta pracy: dzieci rysują akwarium (pojemnik) z wodą i kilka kulek obok oraz znak zapytania..

Karty pracy dla przedszkolaków i młodszych szkolniaków.

4.Poglądy Kreona na władzę.. Eksport i import danych do programu R2Płatnik pozwala stworzyć kompletny system kadrowo-płacowy.Antygony, b) Ismeny, c) Kreona.. Więcej informacji.. Pierwszy wyraz w jedno- i wielowyrazowych tytułach.. DATA: ……… STRONA 3 4. karta pracy «formularz służący do zapisywania przebiegu czyjejś pracy» Słowniki PWN - zobacz ofertę >> Zasady pisowni i interpunkcji [73] 18.16.. Sprawdzian bada umiejętność czytania ze zrozumieniem, umiej ętność pisania własnego, spójnego tekstu, znajomość podstawowych pojęć z teorii literatury i formułowanie trafnych odpowiedzi na podstawione pytania.Prezentowane karty pracy były przeznaczone do samodzielnej pracy uczniów i otrzymywali je co dwa, trzy tygodnie.. Po zakończeniu bratobójczej walki Kreon wydaje zakaz grzebania wodzów wrogiej armii, w tym jednego z braci Antygony i Ismeny, Polinejkesa, któremu jako najeźdźcy odmawia się godnego pochówku.. Materiał zweryfikowany.. Hajmon, widząc zwłoki Antygony.. Spróbuj narysować usłyszane dźwięki.Każda karta pracy przygotowana jest do wydruku.. a) głosu ludu, b) małżeństwa swojego syna z jego wybranką, c) decyzji Ismeny dotyczącej ucieczki z miasta.. 2.Decyzja Antygony pogrzebaniu zwłok brata.. Akcja sztuki toczy się w Tebach, rządzonych przez Kreona, wuja Antygony, szwagra Edypa.. 7.Antygona wierna prawom boskim.. Ułóżcie kartkę w poziomie.. Instrukcja dla grupy B Decyzje Antygony 1.. Czas czytania: 4 minuty.. Z tej okazji mam dla Was coś idealnego na jego dobry początek - 5 darmowych kart pracy dla dzieci :)..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt