Droga listu od nadawcy do adresata historyjka obrazkowa
Nadawca pisze list i go adresuje, do osoby, której wiadomość wysłać planuje.. projektuje znaczek pocztowy.. Należy ułożyć obrazki historyjki „Jaką drogę przechodzi list?". Zaadresowany list wrzuca do czerwonej skrzynki.. Najczęściej spotykane historyjki obrazkowe są krótkie i rzeczowe.. Zostawia list w okienku u Pani Halinki,Ćwiczenia - HISTORYJKI OBRAZKOWE.. Dziecko: zna cyfry 1,2,3, liczy koperty, znaczki, paczki, widokówki itp. kreśli kształt cyfry 4 palcem w powietrzu, ułoży 4 z włóczki, pisze po śladzie, pracuje w książce "Wesoła szkoła",- wielozdaniowe wypowiedzi nt. drogi listu na podstawie ilustracji, zgromadzonego słownictwa, - wzbogacanie słownictwa o wyrazy związane z drogą listu od nadawcy do adresata oraz wyrażenia określające następstwa czasowe (najpierw, następnie, potem, wreszcie, w końcu), - doskonalenie głośnego czytania ze zrozumieniem, - kształcenie .§ zna budowę listu; § potrafi przedstawić drogę listu od nadawcy do adresata; § nadaje tytuły ilustracjom historyjki obrazkowej; § umie poprawnie zaadresować kopertę, wskazuje adresata i nadawcę; § projektuje znaczek pocztowy; § rozwiązuje i układa zadania tekstowe.. Na zakończenie naszych zajęć ozdobiliśmy swoje listy.. jak trafiają listy do ludzi na całym świecie.. 1) - opowiadanie treści - przypomnienie drogi listu od nadawcy do adresata, - dokończenie historyjki rysunkiem według własnego pomysłu..

-Ustalenie drogi listu od nadawcy do adresata.

Obejrzenie filmu animowanego dla dzieci pt. „Poczta".. Może .W poniedziałek przedszkolaki przygotują list do Świętego Mikołaja - namalują swoje wymarzone prezenty i zredagują krótki list, który w ich imieniu zapisze nauczycielka.. METODY: słowne: rozmowa, pogadanka, wierszyk .3.. Jak się czujesz?Ustalenie kolejności wydarzeń w historyjce obrazkowej.. Nadawca pisze list i go adresuje, do osoby, której wiadomość wysłać planuje.. Przykładowy list.. Ja postanowiłam zawrzeć więcej szczegółów, więc po wydrukowaniu możecie sami zadecydować, które wykorzystacie.Droga listu od nadawcy do adresata • Droga listu • pliki użytkownika olusia34 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • skanuj0037.jpg, skanuj0036.jpgSCENARIUSZ ZAJĘĆ „LISTONOSZ" CELE: - zapoznanie dzieci z pracą listonosza, - poznanie etapów drogi od nadawcy do adresata, - wyjaśnienie słów: „nadawca", „adresat", - rozwijanie wypowiedzi słownych na temat utworu literackiego i treści obrazka, - doskonalenie umiejętności układania obrazków zgodnie z kolejnością zdarzeń.. Zostawia list w okienku u Pani Halinki,W poniedziałek przedszkolaki przygotują list do Świętego Mikołaja - namalują swoje wymarzone prezenty i zredagują krótki list, który w ich imieniu zapisze nauczycielka.. Lublin, 01.03.. Olga Adamowicz Dzisiaj się drogie dzieci dowiecie..

Historyjka obrazkowa.

1) - Omówienie obrazka.. W tym dziale proponujemy ćwiczenia, które będą uczyć dzieci spostrzegawczości, logicznego myślenia i dostrzegania zależności przyczynowo-skutkowych.. 28 maja 2014 25 lipca 2018 Aktualności, Rok szkolny 2013/2014Duet autorski: Wanda Chotomska i Bohdan Butenko otrzymali od Świerszczyka zlecenie na stworzenie cyklu historyjek.. we właściwej kolejności.. Załącznik nr 1.. Zwrócenie uwagi na kolejność przekazywania .Zabawa z wykorzystaniem historyjki obrazkowej „Droga listu" - od nadawcy do adresata.. DROGA LISTU OD NADAWCY DO ADRESATA.. 2020 r. Droga Babciu!. Zobacz, jaką drogę musi pokonać list od nadawcy do odbiorcy: Historyjka obrazkowa „Droga listu"- dziecko opowiada, co widzi na obrazku, rodzic podsumowuje wypowiedź dziecka czytając objaśnienie pod każdym obrazkiem:Dlatego też nawiązując do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i zwyczaju wysyłania życzeń do bliskich, uczniowie z grupy Ob mieli okazję poznać na podstawie prezentacji multimedialnej ,,Droga listu", oraz historyjki obrazkowej ,,Od nadawcy do adresata" drogę jaka musi pokonać list, kartka pocztowa zanim trafi do adresata.Historyjka obrazkowa„Droga listu od nadawcy do adresata" Obejrzyj obrazki i samodzielnie spróbuj opowiedzieć drogę listu wykorzystując również informacje z wiersza 3.,,Droga listu'' Dzisiaj się drogie dzieci dowiecie jak trafiają listy do ludzi na całym świecie..

... Historyjka obrazkowa „Droga listu".

Następnie znaczek przykleja na górze koperty w rogu prawym i podąża z listem na pocztę krokiem żwawym.. Pracownik poczty wyjął listy Slideshow 3876284.• wymienia kolejne etapy drogi listu od nadawcy do odbiorcy • porządkuje chronologicznie historyjkę i wymyśla własne zakończenie Metody pracy: • słowno-poglądowa • problemowa .. List trafić ma do adresata, Choćby on mieszkał na końcu świata.Przy tej okazji poznaliśmy, na podstawie historyjki obrazkowej, drogę jaką pokinuje list od nadawcy do adresata.. Dzieci znają kolejne etapy wędrówki listu od nadawcy do adresata.Przygotowałam pdf, który pokazuje jaka jest droga listu od napisania, aż do dostarczenia do adresata.. Zapoznają się także z poszczególnymi etapami doręczania listów, ułożą historyjkę obrazkową "Droga listu od nadawcy do adresata" oraz poznają pojęcia nadawcy i adresata.2.Ustalenie kolejności wydarzeń w historyjce obrazkowej.. Wprowadzenie liczby i cyfry 4- praca w książce "Wesoła szkoła".. Zapoznają się także z poszczególnymi etapami doręczania listów, ułożą historyjkę obrazkową "Droga listu od nadawcy do adresata" oraz poznają pojęcia .potrafi przedstawić drogę listu od nadawcy do adresata, nadaje tytuły ilustracjom historyjki obrazkowej, zna i przestrzega reguł zabawy inscenizowanej pt. „ Listonosz", potrafi rozwiązywać rebusy, umie poprawnie zaadresować kopertę..

W razie pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu ...10.Wiersz„Droga listu"- czyta rodzic .

Następnie znaczek przykleja na górze koperty w rogu prawym.. Rozmowa z dziećmi kierowana na temat poszczególnych obrazków.. Następnie znaczek przykleja na górze koperty w rogu prawym.. Twój Podpis.. jak trafiają listy do ludzi na całym świecie.. TEMAT ZAJĘCIA: Droga listu i inne ciekawostki pocztowe -zapoznanie z etapami wędrówki listu na podstawie historyjki obrazkowej; utrwalenie zdobytych informacji dotyczących poczty.. Na wstępie chciałbym Cię serdecznie pozdrowić.. Nadawca pisze list i go adresuje, do osoby, której wiadomość wysłać planuje.. - Dokończenie historyjki rysunkiem według własnego pomysłu.. Co tydzień w latach 1958 i 1959 na ostatni.Historyjka obrazkowa pt. "Droga listu od nadawcy do adresata".. trafnie dokonuje analizy zadania tekstowegoOpracowały: Kamila Pieloch , Magdalena Turska, Paulina Kulągowska , Sara Zarębska, Karolina Wrzosek.. i podąża z listem na pocztę krokiem żwawym.. Wirus i Mysz o drodze jaką pokonują tradycyjne listy od nadawcy do adresata, fragment programu ,,Budzik'', TVP, 2003NA POCZCIE, DROGA LISTU I INNE CIEKAWE SPRAWY.. Dokładnie adresuje kopertę.. Rozwiązanie zagadki: C. hodzi z dużą torbą i z tego jest znany,- poznanie drogi listu od nadawcy do adresata, - rozwijanie mowy.. Następnie może opowiedzieć całą historyjkę i wymyślić dla niej tytuł.. oznaczając ją cyferkami od 1 do 4 w rogach obrazków..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt