W pustyni iw puszczy rozdział 5
Mam zadane opowiadać jeden z rozdziałów , lub jedną z przygód książki pt. "W Pustyni I W Puszczy" i ,który rozdział jest najkrótszy, i może napiszecie mi jak to mam opowiedzieć.Liczę na was, bo chcę dobrą ocenę ^^W pustyni i w puszczy Autor: Henryk Sienkiewicz Czyta: Ewa Sobczak Kategoria: Dla młodzieży Długość: 10 godzin 5 minut "W pustyni i w puszczy" to powieść dla.. (2/6) Opis krajobrazów z powieści „W pustyni i w puszczy", Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lekturyKompozycja „W pustyni i w puszczy" .. Stasia inżynier Władysław Tarkowski, a Nel pan Rawlinson, który także jest inżynierem i .wypracowanie w pustyni iw puszczy klasa 5.pdf.. Stasia dziwi kierunek planowanej podróży.. 2012-12-17 13:36:50 w imieniu Stasia opisz jedną z przygód Stasia i Nel .. Skomentuj.. Ich długotrwała znajomość stworzyła między mężczyznami i ich dziećmi silne więzy.a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?74% Opis burzy piaskowej na podstawie "W pustyni i w puszczy".. Quiz w Poczekalni.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test..

W pustyni i w puszczy.

2009-10-27 17:16:35W którym rozdziale znajduje się opis Stasia Tarkowskiego?. 1.Wyobraź sobie,ze przeniosles sie w czasy stasa i nal.. Ściągi.. 5.Był pomysłowy i twórczy, kiedy błądzili po pustyni, wymyślił sposób na zbudowanie latawców, które mogłyby pomóc ich odnaleźć.. Twój miesiąc urodzenia zdradzi, jakiego będzies.. (6/8) W pustyni i w puszczy - szczegółowy plan wydarzeń, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lektury .. Rozdział XXXVII 1.Wyruszenie w następną podróż, do kraju Kalego Wa-hima.. 2.Opowieść Murzyna o swoim narodzie.. Mirusinda 3 lata temu.. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?. Podobne działy.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Napisz opowiadanie w pustyni i w puszczy na pół strony lub na 1 strone?. W dwóch sąsiednich domach, w Port Saidzie (miasto egipskie) mieszkali przyjaciele i współpracownicy.. Nascave • 6 miesięcy temu.. Nie było w powieści Kalego.. Inne tryby testu.. Rozwiąż test.. 8Zgłoś błąd Jakiej narodowości był ojciec Stasia?. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. .Historia dwojga przyjaciół: 14-letniego Stasia Tarkowskiego i 8-letniej Nelly Rawlison..

polskiej ...W pustyni i w puszczy - test.

Odpowiedz.Streszczenie szczegółowe Rozdział 1.. Ale to może dlatego, że czytałam to w czwartej klasie a teraz jestem w siódmej xd.. 2011-01-12 18:04:44 Jakie moze byc opowiadanie o ,,w pustyni i w puszczy ''?. 2011-02-01 18:39:50Akcja książki "W pustyni i w puszczy" rozgrywa się pod koniec XIX wieku w Północno-Wschodniej Afryce.. TarkowskiZgłoś błąd; W jakim mieście mieszkali Staś i Nel?. Jakie nazwisko miała Nel?. 73% Czy utwór H. Sienkiewicza - "W pustyni i w puszczy" jest powieścią?. Zostali oni porwani dla okupu przez służebników Fatmy uwięzionej wraz z dziećmi przez rząd Egipski.. 48 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. W rozdziale piątym następuje zawiązanie akcji - Staś i Nel zostają porwani przez Chamisa, Gebhra, Idrysa i Beduinów.. Beduini wraz z Chamisem postanowili odwieźć dzieci do Faszody i żądać zapłaty od Smaina.. Sprawdź, ile pamiętasz!. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTo na podstawie książki,w pustyni i w puszczy, pomocy 2011-10-09 13:03:11; Wymień mi bohaterów z książki Życzę miłego rozwiązywania.. Udostępnij.. Dwoje dzieci, Staś Tarkowski i Nel Rawlison, bawiąc się beztrosko nad brzegiem morza, rozkoszują się b.4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku..

73% "W pustyni i w puszczy" opis burzy piaskowej.

w Port-Saidzie|Port-SaidZgłoś błąd Ile lat miał Staś?. Pełna dramatyzmu historia przedstawiająca czasy powstania Mahdiego (Muhammada Ahmeda) i nieznane zakątki Afryki.. Jakimi zwierzęciami byli Saba i King ?. Rozdział XIX Idrys rozchorował się, a pozostali porywacze dostali od kalifa skromną nagrodę.. 3.Droga przez gorącą dżunglę i odpoczynek w czasie białych godzin.„W pustyni i w puszczy" - streszczenie szczegółowe.. 2011-03-30 16:43:03 Czy macie opowiadanie w pustyni i w puszczy z rozdziału XXIV i XXV ?. Po wyjściu z pociągu dzieci przesiadają się na wielbłądy.Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy ROZDZIAŁ I 1 — Wiesz, Nel — mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki — wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci — tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .. "Afryka, rok 1885 - trwa powstanie Mahdiego w Sudanie.. Obydwoje dzieci samotnie wychowują ojcowie.. ( ,, w pustyni i w puszczy '') 2011-03-11 20:26:40Ile wiesz o lekturze „W pustyni i w puszczy"?. To nie zwierzęta.Lista pytań W pustyni i w puszczy Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /.. Zablokuj Zgłoś.. Od tego momentu zaczyna się niebezpieczna, obfitująca podróż bohaterów..

75% "W pustyni i w puszczy" - opis burzy piaskowej.

Tułaczka przez pół kontynentu i niesamowite przygody oddają dokładnie historię .Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. 14Zgłoś błąd Ile lat miała Nel?. 2010-12-03 20:43:40; Lektura ,,w pustyni i w puszczy" Wymień przyrode afrykańską 2010-02-14 11:13:14; wymień większość bohaterów" w pustyni i w puszczy" i powiedz kim oni są.. Byli to dwaj wdowcy - Polak Tarkowski, ojciec czternastoletniego Stasia, i Anglik Rawlison, ojciec ośmioletniej Nel.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. RawlisonZgłoś błąd; Jak nazywał się Staś?. Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. 77% Opis burzy piaskowej "W pustyni i w puszczy".. Okazało się, że kobieta wraz z trójką dzieci ubiegłej nocy usiłowała dostać się do swojego męża pomimo zakazu wydanego przez miejscowe władze w Port-Said.. Rozpocznij test.. :) 2010-10-11 16:10:09Zobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz.. To może dlatego, że jestem na 3 rozdziale, a z filmu pamiętam tylko urywki?. Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. W pustyni i w puszczy.. Głównymi bohaterami są Polak - Staś Tarkowski oraz jego przyjaciółka - Angielka Nel Rawlison.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. nie nazywał Jej.. Po dwóch dniach pojawia się Chamis z poleceniem przywiezienia dzieci do ojców.. Staś dzięki dwóm monetom od Greka kupił nieco żywności.Streszczenie jednego rozdziału "W Pustyni I W Puszczy" lub b.krótkie opowiadanie - może ktoś już miał ?. Nie było ich w powieści.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Opis testu.. 2011-10-12 19:29:41 Podacie mi streszczenie bylejakiego rozdziału z "W Pustyni i w Puszczy "?. "Akcja powieści zaczyna się w roku 1884 w Port Said rozmową 14-letniego Polaka Stanisława Tarkowskiego i jego towarzyszki, 8-letniej Angielki Nelly Rawlison.Streszczenie "W pustyni i w puszczy" poleca 81 % .. Rozdział 5 Pan Tarkowski i pan Rawlison wyjeżdżają na inspekcję robót wodnych.. 2010-11-14 13:41:33 potrzebuje pilnie streszczenie 4 rozdziału ,,w pustyni i w puszczy " pilne!. pu.i.wp.pl..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt