W krainie pracowitych pszczół pinokio ponownie spotkał
w wielorybie.. Kliknij przycisk Udostępnij, aby ją upublicznić.. Burza skończyła się.. Miejsca akcji możemy podzielić na prawdopodobne i nieprawdopodobne.. Gdy chłopiec zmienia się w osła i zostaje wrzucony do morza Wróżka przywołuje ryby, by uwolniły chłopca z ciała osła.Pinokio płynął przez całą burzliwą noc.. Pinokio szybko do niego wsiadł i razem odlecieli.. Ta tablica wyników została wyłączona, ponieważ Twoje opcje różnią się od opcji właściciela zasobu.17.. 5.Pinokio idzie do szkoły.. Pinokio schował monety pod język.. Delfin poinformował go również o ogromnym rekinie, który szaleje po okolicy.. Rano ogromne fale wyrzuciły go na brzeg wyspy.. Gdy gołąb odleciał, Pinokio zaczął płynąć w stronę łódki, na której był Dżeppetta, lecz po chwili fala zatopiła łódkę.. Morze stało się spokojne lecz pajac nie mógł nigdzie dostrzec łódeczki Dżeppetta.Ten wyrzeźbił z kloca pajacyka i dał mu imię Pinokio.. Ponownie Pinokio spotyka Wróżkę w Krainie Pracowitych Pszczół.. Spotkanie z Dżeppettem.. Aby stać się człowiekiem, Pinokio musiał spełnić jeden warunek: a) wyruszyć w niebezpieczna podróż b) spotkać się z rekinem c) stać się grzecznym chłopcem d) odszukać .Pinokio zastanowił się i po chwili powiedział że pudzie z nimi uszli 5 km i lis powiedział ja tu odpoczną a o pół nocy wyrószą w Krainę cudów a pinokio ich pyta czy nie mogą iść później za 2 dni a lis mówi że później nie bo takipan kupił to i to za 3 dni nie będzie polem cudów.Ponadto Pinokio pięć miesięcy spędza w Krainie Zabawek, zaś cztery miesiące odbywa karę w areszcie w Mieście Głupców..

W krainie pracowitych pszczół 9.

Ta tablica wyników została wyłączona przez właściciela zasobu.. Zostaje psem, a w nagrodę za złapanie złodzieja zostaje wypuszczony.. c) swojego ojca 19.. Wtedy dowiaduje się, że Wróżka umarła i pędzi, by odnaleźć Dżeppetta.. W mieście Chwytajcymbałów.. Pinokio w roli podwórzowego psa.. Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.18.. Ze swoich przygód Pinokio czerpał doświadczenia, uczył się.. Aby doprowadzić je do ich domu dzieci muszą wykonać cztery zadania na drodze liczbowej.. Trafia na Wyspę Pracowitych Pszczół.. Pinokio poszedł w głąb wyspy i dotarł do miasteczka.Kogo spotkał Pinokio w krainie pracowitych pszczół ?. Pajacyk okazał się niesforny i kapryśny, uciekł od swojego tatusia i przyłączył się do trupy wędrownych cyrkowców, potem wraz z Lisem i Kotem udał się do miasta Chwytajcymbałów, potem przebywał w Krainie Pracowitych Pszczół.5..

na wyspie pracowitych pszczół.

4.Dżeppetto w więzieniu.. Pinokio przemienia się w osła 10.. Pajacyk okazał się niesforny i kapryśny, uciekł z domu i przyłączył się do trupy wędrownych cyrkowców, potem wraz z Lisem i Kotem udał się do innego miasta, potem przebywał w Krainie Pracowitych Pszczół.. Niestety w drodze zaczęli do nich strzelać jacyś żołnierze.. Od przepływającego Delfina dowiedział się, że jest to Wyspa Pracowitych Pszczół.. a) Złotą Rybkę b) Gadającego Świerszcza c) Kulawego Lisa .a w niej Dżeppetta.. W chatce świerszcza 13.. Z kim Pinokio wyruszył do Krainy Zabawek?. Przeczytajcie uważnie przygotowane fragmenty książki.. W domu dobrej Wróżki.. _____ Jakim zwierzęciem stał się Pinokio.. patyk.Konspekt zajęć hospitowanych dla grupy 3,4 Projekt edukacyjny "W krainie pszczół" Przebieg zajęć;,, List od Pszczelarza,, - Pan Jan zwraca się do dzieci z prośbą, aby pomogły mu odnaleźć 4 zgubione pszczoły, które wyleciały z ula.. Dokąd uciekł Pinokio ze swoim szkolnym kolegą Knotem ?. Obiecuję, że będzie grzeczny lecz tak nie jest.. Nie wiemy, czy jest duża, czy mała.4.. Pinokio został zamieniony w: a .7.. Pinokio został prymusem w szkole w: a) Kraju Pracowitych Pszczół b) Kraju Pracowitych Mrówek c) Kraju Mądrych Sów 18. a) z Wróżką .. -Kraina.. - rozwiązanie zadaniaPinokio przybywa na Wyspę Pracowitych Pszczół i odnajduje Wróżkę..

w krainie zabawek.

W Krainie Zabawek.. Nie wystraszyło to krowy, która zwiększyła obroty, a kiedy była w bezpiecznej odległości, natychmiast zmieniła się w spadochron, dzięki czemu wylądowali w nieznanej krainie.Produkt Edipresse Książki, Pinokio, Carlo Collodi (tom III, kolekcja) został oceniony 1 razy.. 5. jak miał na imie kolega pinokia który zabrał go do krainy leniów?. Pinokio płynął całą noc wśród burzy, ale nie znalazł swojego tatusia.. Spotkanie z Lisem i Kotem.. a) z Wróżką b) z Knotem c) ze Ślimakiem.. Pinokio został prymusem w szkole w: a) Kraju Pracowitych Pszczół b) Kraju Pracowitych Mrówek c) Kraju Mądrych Sów.. Z kim Pinokio wyruszył do Krainy Zabawek?. 13 .„PINOKIO" KARTA PRACY NR 2 W lekturze „Pinokio" pojawiają się trzy krainy: Miasto Głupców, Kraj Pracowitych Pszczół, Kraina Zabawek.. Majster Antonio był nazywany Wisienką gdyż:PINOKIO -Kraina Pracowitych Pszczół (Kr.. Na wyspie Pracowitych Pszczół 13.. Wędrówka do Krainy Głupków.. Jeżeli zadania zostaną poprawnie wykonane czekają na .Play this game to review Polish.. a) Ogniojad b) dobra Wróżka c) dyrektor cyrku „Pinokio" - grupa B 1.. Bije się z kolegami i ponownie zostaje aresztowany.Ta tablica wyników jest obecnie prywatna.. na wyspie pracowitych pszczół.. Na podstawie przeczytanego opisu i waszej wcześniejszej wiedzy przygotujcie dla wszystkichPinokio spotkał ponownie Wróżkę o Błękitnych Włosach: w Kraju Głupców; na Wyspie Obiboków; w lesie; w Krainie Pracowitych Pszczół..

Pinokio wyrusza na poszukiwanie Dżepetta 8. pinokio znów odnalazł wrózkę.

Pinokio spotkał Wróżkę: a) w Krainie Pracowitych Pszczół b) na Placu Cudów c) w Krainie Pracowitych Mrówek d) w gospodzie „Pod Czerwonym Rakiem" 19.. _____ _____ _____ _____ Aby odnaleźć synka, Dżepetto: wypłynął na .W małym włoskim miasteczku mieszkał stolarz - majster Wisienka.Pewnego razu zdarzyło mu się coś zabawnego.. 3.Ucieczka Pinokio.. 16.Plan wydarzeń 1.Mówiące drewno w pracowni Antonia.. Jego średnia ocena to 5, a liczba recenzji to 1.Dzieci oglądały przygody Pinokia.. W brzuchu rekina 12.. Pinokio uratował tonącego: a) psa Alidoro b) małego chłopca c) swojego ojca.. Kto kupił biednego Pinokia zamienionego w osła?. W dalszej drodze napadły pajaca dwie zamaskowane postacie.. Do pierwszych należy miejscowość, w której mieszka Dżeppetto.. W brzuchu rekina.. Pinokio został zamieniony w: a .Wychodzi z więzienia i trafia w pułapkę.. 6.Pajac w teatrze lalek dyrektora Ogniojada.. Dżeppetto i Pinokio wzajemnie się szukają.. W obronie pajac odgryzł jednemu napastnikowi .17.. 7.Wędrówka do Krainy Głupków 8.Napad zbójców 9.W domu dobrej Wróżki 10.Spotkanie z Lisem i Kotem 11.W mieście Chwytajcymbałow 12.Pinokio w roli podwórzowego psa.. Rano dotarł do brzegu jakiejś wyspy.. W jego warsztacie znalazł się mały kawałek drewna, który za nic nie chciał zostać nogą stołową i w końcu został darowany Dżeppetto a on wystrugał z niego pajaca - Pinokia.. na grzbiecie osła.. Szczęśliwe zakończenie: Pinokio przemienia się w chłopcaWtedy krowa zamieniła się w samolot.. Pajacyk długo płynął, aż dotarł do brzegu wyspy, ale ojca tam nie było.. Napad zbójców.. 2.Dżeppetto wykonuje pajacyka- Pinokia.. Jest już dorosłą kobietą i staje się matką chłopca.. Dzięki niej pajacyk zaczyna naukę w szkole.. Pinokio nie chciał słuchać rad, więc poszedł dalej, a Cień świerszcza zniknął.. Dowiedział się od delfina, że jest w Krainie Pracowitych Pszczół i, że w tej okolicy pływa ogromny rekin.W drodze spotkał Cień Gadającego Świerszcza, który powiedział Pinokiowi żeby wrócił do domu z monetami.. Wychowuje go, dając mu dobre rady.. Wybierzcie jedną krainę..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt