Czy warto kochać jeśli miłość prowadzi do śmierci
Rozprawka maturalna 2016. czy teza "miłość może być szczęśliwa albo może prowadzić do cierpienia" jest .Jest miłość co uskrzydla i bywa taka, która prowadzi do śmierci.. Następnym utworem, któremu przyjrzymy się, są „Cierpienia młodego Wertera" autorstwa Johanna Wolfganga Goethego.. Każdy z nas od chwili urodzenia jest zdolny do kochania i zawsze stara się dążyć do miłości, a całkowite wyzbycie się tego uczucia jest dla człowieka niemożliwe.. Mamy dawać się współmałżonkowi aż do śmierci, czyli do momentu, aż rozdamy się w całości i nic nie zostanie.. Czy warto kochać, jeśli miłość może być źródłem cierpienia?. Kiedy przeczytałam temat tegorocznej rozprawki maturalnej, bez wahania odpowiedziałam sobie samej pod nosem, że warto - warto cierpieć z miłości.Maturzyści z zielonogórskiego III LO postawili na miłość.. czy miłość może się "opłacić" ?Czy życie może się opłacić?To nie mi łośc powoduje cierpienie i nie w miłości jest żródło cierpienia !To przez zwiść diabła człowiek cierpi i umiera.Nie ma człowieka,ktory by nie cierpiał , nie umarł ,choćby wcale nie kochał.Miłość Boga w Chrystusie nadała sens cierpieniu .Tematami były: „Czy warto kochać, jeśli miłość może być źródłem cierpienia?. Pytanie te mówi o jednej stronie, czy warto, ale nikt nie powiedział czy to miłość odwzajemniona-"miłość bez wzajemności zawsze jest najsilniejsza"- innymi słowy 'kocha się za dwóch'..

"Czy warto kochać, jeśli miłość przynosi cierpienie?"

Wybrałam ten pierwszy.. Rozważ problem i uzasadnij swoje stanowisko, odwołując się do fragmentu Dziadów cz. IV Adama Mickiewicza i do innych tekstów kultury.. Oboje wybrali śmierć, ponieważ woleli umrzeć niż prowadzić życie bez swojej drugiej połówki.. Mylić miłość z seksualnością to dosłownie mylić życie ze śmiercią.. Bohaterowie pokazują, że nie warto kochać, jeśli .Rozprawka o tym czy warto kochać, na podstawie IV części "Dziadów" Adama Mickiewicza oraz interpretacja wiersza Zbigniewa Herberta "Dałem słowo" - takie tematy do wyboru mieli maturzyści piszący wypracowanie na egzaminie z języka polskiego na poziomie podstawowym.. "Czy warto kochać jeśli miłość prowadzi do cierpienia" Jak myślicie, zaliczą mi, jeśli napisałem że nie warto i odwołałem się do swojego stulejarskiego życia?. Miłość nadaje ludzkiemu życiu sens, wypełnia go i czyni pięknym.Jednak nieszczęśIiwa miłość nie zawsze prowadzi do śmierci.. - Bałam się, że trafi się jeszcze trudniejszy temat, np. o patriotyzmie.. Jest to powieść epistolarna ( Briefroman) - listy pisane przez głównego bohatera dają obraz historii jego duszy.Czy warto kochać ?. Czy warto kochać, jeśli miłość może być źródłem cierpienia?. Napisałam, że nie warto kochać, jeśli miłość przynosi cierpienie - opowiada Olga Statkiewicz, maturzystka z "trójki"..

Czy warto kochać jeśli miłość może być źródłem cierpienia?

Ta wielka miłość, Romea i Julii, oraz jej tragiczny finał doprowadziły do pogodzenia się ich zwaśnionych rodów.Często wracam do śmierci Taty, ale poza nauką przetrwania, dwa miesiące „za granicą", dały mi prawdziwą lekcję najważniejszej rzeczy w życiu - miłości.. PUSTELNIK (śpiewa) Kto miłości nie zna, ten żyje .Temat: Czy warto kochać jeśli miłość może prowadzić do cierpienia?. Kiedy przeczytałam temat tegorocznej rozprawki maturalnej, bez wahania odpowiedziałam sobie samej pod nosem, że warto - warto cierpieć z miłości.Śmierć Mym Życiem- Zrozumieć Ludzkość środa, 4 maja 2016.. Ta osoba wtedy może cierpieć.. Ta osoba wtedy może cierpieć.Zadanie 3 Temat z „Dziadów" Teza 1: Nie warto kochać, bo miłość może być źródłem cierpienia - Ten który nie kocha jest człowiekiem wolnym - Miłość prowadzi do myśli .I to tak kochać, jak Chrystus nas pierwszy pokochał: miłością bezwarunkową i ofiarną, miłością skierowaną do tych, którzy nie mogli nam odpłacić za naszą miłość, bo byli biedni, obcy, uwięzieni czy chorzy.. Z psychologicznego punktu widzenia miłość to tylko relacja między dwojgiem ludzi którzy pragną dobra tej drugiej osoby.. Tak uważam że warto kochać pomimo wszystko.. Miłość jest uczuciem powszechnie postrzeganym jako źródło szczęścia i życiowego spełnienia..

Czy warto kochać, jeśli miłość może być źródłem cierpienia?

Jest to bardzo trudna decyzja.. W utworze Adama Mickiewicza pt. „Romantyczność" ukazana jest dziewczyna, która pokonała nawet śmierć swą bezgraniczną miłością.. Miłość jest jak jedzenie, potrzebne do życia.Seksualność oderwana od miłości prowadzi do przemocy, w tym do gwałtów, a nawet do śmierci (aborcja, AIDS).. Są oni dowodem na to, że warto kochać mimo wszystko.. Rozważ problem i uzasadnij swoje stanowisko, odwołując się do fragmentu >>Dziadów cz. IV Adama Mickiewicza i do innych tekstów kultury.. Jednym słowem warto żyć dla miłości, ale trzeba umieć z nią żyć.. Gorzej, jeśli nie spotkasz tej miłości, będziesz cierpiał, umrzesz z myślą, że żyłeś sam, nie doświadczyłeś w życiu tego najważniejszego - miłości.. Gdy ktoś Cię kocha, nigdy Cię nie skrzywdzi.. Czasem przynosi cierpienie.. Trudne pytanie.każdy odbiera je inaczej.. Rozważ problem i uzasadnij swoje stanowisko, odwołując się do fragmentu Dziadów cz. IV Adama Mickiewicza i do innych tekstów kultury.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 słów.. Pytanie te mówi o jednej stronie, czy warto, ale nikt nie powiedział czy to miłość odwzajemniona-"miłość bez wzajemności zawsze jest najsilniejsza"- innymi słowy 'kocha się za dwóch'..

A to prowadzi do śmierci.

Ważnym pytaniem jakie można sobie zadać to czy miłość, która niesie za sobą cierpienie ma sens.Bohaterowie nie obawiają się śmierci, ani braku akceptacji otoczenia.. Nieodwzajemnione uczucie powoduje powolne zatracanie się w rozpaczy, co prowadzi do obłędu, a w ostateczności do samobójczej śmierci Gustawa.. Do umierania dla miłości.Często wracam do śmierci Taty, ale poza nauką przetrwania, dwa miesiące „za granicą", dały mi prawdziwą lekcję najważniejszej rzeczy w życiu - miłości.. Błąd drugi polega na przekonaniu, że miłość to uczucie , a zakochanie to szczyt miłości.Czy warto kochać - jak można tak stawiać problem ?. Cytowany fragment to rozmowa księdza z Pustelnikiem, który zaczyna się słów: „Kto miłości nie zna, ten .Wielu bohaterów kocha pomimo tego, że nie zawsze miłość daje im szczęście.. Porównuje słowo do pętli na szyi - nieuchronnych konsekwencji, tak jak nieuchronna jest śmierć.Czy warto kochać jeśli miłość jest źródłem cierpień?. Jakie lektury?. Temat ten pozwala maturzystom na opowiedzenie się po którejś ze stron wedle u znania.Czy warto kochać, jeśli miłość może być źródłem cierpienia?. Jedno jest pewne niesie ze sobą zawsze dobro, jeśli jest inaczej to niestety nie jest to już miłość, lecz jakaś wielka jej karykatura.. Rozdawać się jak chleb.. Temat rozprawki tegorocznej matury z języka polskiego tak mnie zaintrygował, że postanowiłam napisać coś, co nawiązuje bardzo do tego tematu.Można powiedzieć, że miłość do Maryli nie straciła w ogóle na intensywności, lecz czasami zmieniała się w czystą nienawiść.. Wg mojej opinii, miłość sama w sobie jest skazana na cierpienie, ma to związek z tym, że jest to przereklamowane uczucie maskujące tylko nasze pierwotne instynkty do działania.. albo Miłość to jedno z piękniejszych uczuć i kojarzy nam się ze szczęściem.. Nie powinna ranić i sprawiać bólu.. Tylko powie Ci rzeczy w tak przemyślany sposób, byś się nie obraził.. W środę, w pierwszym dniu matur, abiturienci pisali egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym - obowiązkowym .I do tej Bożej Miłości, dołączamy naszą własną, ludzką, niedoskonałą.. Tak naprawdę, oszukujesz się myśląc, że doprowadzenie Cię do płaczu jest sposobem na okazanie miłości.. Jest to bardzo trudna decyzja.. 2016-05-04 12:45:51; Warto kochać mimo tego, że miłość jest źródłem cierpienia?. Patrząc jednak z perspektywy zakochanego wygląda to inaczej.Temat 1.. Do ludzi po prawej stronie Chrystus nie mówi, iż idą do nieba, gdyż są bez grzechu.CZY WARTO KOCHAĆ, JEŚLI MIŁOŚĆ MOŻE BYĆ ŹRÓDŁEM CIERPIENIA?. Tyle rodzajów miłości, ile ludzkich związków i sympatii.. To oznacza powolną utratę siebie samego.. Miłość, to wielkie i nieokreślone uczucie.. #matura #stulejacontent #tfwnogf +:Czy warto kochać, pomimo cierpienia?. Teza: Miłość - znaczenie, w odczuwaniu szczęścia lub cierpienia.. Pytanie, które umieściłam w tytule, pojawiło się na tegorocznej maturze z języka polskiego..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt