Akademia pana kleksa tematy pracy klasowej
Przeczytaj uważnie tekst, a następnie odpowiedz na pytania.. Nosi szerokie spodnie, obszerny, długi surdut w kolorze czekoladowym.. 17 pytań.. Jest to postać niezwykła i bardzo barwna.. Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?. Zawiera nieodpowiednie treści?. Rozwiąż test z lektury Akademia Pana Kleksa i przekonaj się!Praca klasowa.. Bardzo polecam!. Wyjaśnij, kim są w powieści „Akademia pana Kleksa": 4 pkt.. Charakterystyka zewnętrzna Rudowłosy chłopiec.. Głównym bohaterem tej książki jest Adam Niezgódka , który uczy się w akademii .W swojej akademii Profesor przyjmuje jedynie chłopców których imiona zaczynają się na A .Akademia miała bowiem pomysł na przyciągnięcie uwagi uczniów i rozbudzenie w nich ciekawości nowymi rzeczami.. • Adaś Niezgódka-• Mateusz-• Filip-• Paj Chi Wo-3.Wyobraź sobie, że jesteś uczniem Akademii.Praca wrzała, a łoskot maszyn i narzędzi zagłuszał słowa inżyniera Kopcia, który tłumaczył coś i objaśniał piskliwym głosem.. Opis przedmiotu i postaci karta .Sprawdzian zaplanowany został jako podsumowanie omawiania lektury "Akademia pana Kleksa" w klasie IV, sprawdza znajomość tekstu oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem.. mam w środę wypracowanie z ,,Akademii Pana Kleksa'' , takich prostych tematów jak charakterystyki nie będzie na 100% jak macie odpowiadać nie wiem to lepiej w ogóle nic nie odpisujciePełną informację na ten temat znajdziesz pod adresem http ..

Bawimy się w redaktorów gazetki klasowej.

Niezywkłe spotkanie .. Don Kichot Cervantes - konspekt lekcji z jzyka polskiego.doc.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Jeden z bohaterów „Akademii Pana Kleksa" - szpak Mateusz był przed laty najprawdziwszym księciem zamienionym później w ptaka.. Ma cytrynową kamizelkę z szklnymi guzikami i sztywny .Quiz z wiedzy o Akademii Pana Kleksa.. Cechy baśni, opowiadanie z dialogiem.. Zachęcała do pogłębiania wiedzy i wykorzystywania jej w życiu codziennym.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. AnetaSun 5 lat temu.. 5. Podaj przypadek, liczbę i rodzaj podanych rzeczowników:Jak dobrze znasz książkę „Akademia Pana Kleksa"?. Zawiera nieodpowiednie treści?. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraStreszczenie krótkie.. Quiz w Poczekalni.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Skomentuj.. Zaznaczę fragment na temat snu o siedmiu szklankach na czwartek 22 X. Furtka do krainy bajek.. : Nikt tutaj nie zna głodu, nikt tu nie czuje chłodu I nawet, ja nie kłamię, nikt się nie skarży mamie Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą .Może wiecie jakie mogłyby być tematy na wypracowaniu?. Udostępnij.. 11 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..

...Lektura Akademia pana kleksa to ciepła i pełna humoru lektura do 3/4 klasy.

„ Okazało się, że w chwilach wolnych od zajęć w fabryce inżynier występuje w cyrku jako linoskoczek, aby nie wyjść z wprawy w owijaniu jednej nogi dookoła drugiej.Środki dydaktyczne: lektura „Akademia Pana Kleksa" J. Brzechwy, karta pracy, prezen-tacja multimedialna, słownik synonimów.. doggyster 3 lata temu.. Udostępnij.. Nauczyciel zapisuje niepełny temat lekcji na tablicy .Plik AKADEMIA PANA KLEKSA TEMATY WYPRACOWAŃ.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder AKADEMIA PANA KLEKSA • Data dodania: 15 lis 2009Akademia Pana Kleksa - Pan Kleks.. Na stronie używamy cookies.. Wyprawa pana Kleksa.Ambroży Kleks jest głównym bohaterem powieści Jana Brzechwy, nauczycielem i wychowawcą chłopców, uczących się w jego Akademii.. Ma kolorową czuprynę i zwichrzoną brodę.Oczy pana Kleksa są niewielkie, a nos zajmuje większą część twarzy i jest przekrzywiony w prawo lub w lewo, zależy to od pory roku.. Poniedziałek 26 X. Wida to ju w pierwszym zdaniu utworu: Nazywam si Adam Niezgódka, mam dwanacie lat i ju od pó roku jestem w Akademii pana Kleksa .. a) Alojzy zniszczył tabliczki, na których zapisana była cała wiedza pana Kleksa b) Filip podpalił gmach Akademii i spłonęły cenne książki pana KleksaUczniowie klasy 4b na czas omawiania lektury stali się uczniami Akademii pana Kleksa..

Nie mieli możliwości spotkania profesora, jednak otrzymali od niego listy ze wskazówkami dotyczącymi pracy w jego szkole.

Odpowiadaj pełnymi zdaniami!. Sprawy porządkowe.. List do pana Kleksa w imieniu wybranego bohatera lektury.. Przygotowuję się do opowiedzenia ulubionej baśni w piątek 23 X.. Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7775 razy.. Dlaczego pan Kleks utracił wszystkie swoje umiejętności?. Łatwo znajdziesz w naszej bazie wypracowań to, czego szukasz w wielu ujęciach.. Zajęcia w Akademii zostały rozplanowane na sześć godzin dydaktycznych w blokach dwugodzinnych.Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa Tu wszystko jest możliwe, zwierzęta są szczęśliwe A dzieci, wiem coś o tym, latają samolotem Ref..

Cel główny: utrwalenie wiadomości oraz umiejętności nabytych podczas pracy z książką Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa".

Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>> .. P.S. Może to być Akademia Pana Kleksa.. 6 pkt.. Quiz w Poczekalni.. Nigdy nie potrafi na czas odrobić zadania dom Zdołałem dosłyszeć jedynie tyle, że w hali tej wyrabiane są dziurki od kluczy, dziurki w nosie i dziurki w uszach, jak również inne jeszcze dziurki mniejszego kalibru.. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.Chciałabym opisać lekturę pod tytułem : "Akademia Pana Kleksa ' .. Uczniowie przypominają poznane na poprzednich lekcjach elementy świata przedstawionego.. Akademia Pana Kleksa-scenariusz lekcji.doc.. PRACA KLASOWA 1.Jak wyglądał pan Ambroży Kleks?. 13 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Charakterystyka wewnętrzna Początkowo jest bardzo niezdarny i sprawia rodzicom wiele kłopotów.. Szanowny panie profesorze!. Chciałabym też przeżywać przygody głównego bohatera - Adasia Niezgódki i tak jak on cieszyć się każdym dniem spędzonym w Akademii Pana Kleksa.a) do sekretów pana Kleksa b) do gabinetu chorych sprzętów c) do bajki o śpiącej królewnie d) do sypialni pana Kleksa 31.. Przebieg lekcji Faza wstępna: 1.. Jan Brzechwa, Akademia Pana .Akademia Pana Kleksa - udostępniamy bogate zasoby informacji dotyczące tego zagadnienia.. 2013-03-04 20:17:24 Pomorzecie mi pomóc z wypracowanie pt "Akademia Pana Kleksa " 2011-10-26 12:24:10Karta pracy nr 2 Narratorem w Akademii pana Kleksa (czyli osob, która opowiada o wydarzeniach) jest chopiec o imieniu Ada.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Scenariusz lekcji Akademia Pana Kleksa klasa IV.. Wyślij zgłoszenie .Podstawowe informacje o bohaterze Adam Niezgódka ma dwanaście lat i od pół roku jest w Akademii pana Ambrożego Kleksa.. Jest on mężczyzną w średnim wieku, choć w rzeczywistości jest młodszy o dwadzieścia lat od Adasia Niezgódki.Jest średniego wzrostu i nie wiadomo, czy jest gruby, czy też chudy, ponieważ zawsze ma na sobie .Konspekt lekcji języka polskiego dla klasy IV Temat: Opuszczamy Akademię Pana Kleksa - podsumowanie pracy z lekturą.. Cele szczegółowe: - utrwalenie znajomości lektury (świata przedstawionego, bohaterów, wydarzeń), - kształcenie .Akademia pana Kleksa - test z lektury.. Arkusz uwzględnia zadania typowe dla sprawdzianu po klasie VI(zadania zamknięte, zadania z luką, zadania dłuższej wypowiedzi pisemnej, zadania na dobieranie) i jest formą wprowadzenia uczniów kl. IV w specyfikę .Akademia pana kleksa 2011-05-03 11:50:02 Dacie rade napisać streszczenie akademii pana Kleksa ?. Opisz tego bohatera w kilku zdaniach.. Czas trwania: 45 min.. Wszyscy starali się spełniać jego kaprysy i zachcianki, a wieku siedmiu lat został oddany pod opiekę dwunastu mędrców.Sprawdzian ze znajomości lektury Akademia Pana Kleksa.. Jak dobrze znasz Ambrożego Kleksa i jego przygody.. Prowadzi pamiętnik, z którego dowiadujemy się o jego przygodach w Akademii.. Skomentuj.. Akademia Pana Kleksa opowiada o Ambrożym Kleksie , który ma swoją akademie ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt