Słabe zmiany odczynowe cytologia
Po jakim czasie od zakończenia leczenia globulkami powinnam wykonać ponowną cytologię?Cytologię w ciąży powinno się wykonywać dwa razy.. W przysłości, jeżeli jest pilna sprawa do wyjaśnienia - pytanie, to proszę zadać je pod adresem [email protected] JAKOŚĆ ROZMAZU-rozmaz nadaje się do oceny ale nie stwierdza się komórek endocervix i w UWAGI: słabe zmiany odczynowe,nieliczne erytrocyty , czy to powód do zmartwień ?Nie pobrano odpowiedniej.Liczne erytrocyty w wyniku cytologii .. Wcześniej moja lekarka przepisywała mi jakieś globulki dopochwowe.. Mam 43 lata co dwa lata robie cytologie i USg dopochwowe.Dwa lata temu miałam dobry wynik 2 gr a wczoraj odebrałam wynik i nie mam żadnej grupy .Tylko mam napisane na wyniku z cytologi ,Rozmaz nie nadaje sie do oceny nieczytelny z powodu licznych erytrocytów.Cytologia i odczyn leukocytarny w wyniku badania [Porada eksperta] 2015-07-06 21:55 Barbara Grzechocińska Wynik badania cytologicznego: A. Rozmaz odpowiedni do oceny, zawiera komórki endocerwikalne.Uwagi: słabe zmiany odczynowe, nieliczne leukocyty Za tydzień mam mieć zabieg wycięcia mięśniaka macicy.. Jarosław Maj; Wynik cytologii 25-latki do analizy - odpowiada Lek.. W marcu tego roku miałam wykonaną cytologię.. Cytologia jest badaniem rutynowym, wszystkie kobiety w wieku od 25 do 59 lat raz na trzy lata mogą ją zrobić bezpłatnie.Witam, moj ginekolog przesłal wynik cytologii z dopiskiem ze jest nieprawidlowy , wymaga leczenia i dalszej diagnostyki w kierunku raka szyjki..

Zmiany zapalne i odczynowe.

Witam,prosiłabym o rozwianie wątpliwości na temat wyniku cytologii.. Wcześniej moja lekarka przepisywała mi jakieś globulki dopochwowe.. To już trzeci raz jest taka sytuacja sytuacja.. Wg zaleceń lekarza wdrożyłam leczenie globulkami Betadine.. Warto podkreślić, że cytologia w ciąży jest bezpieczna i bezbolesna, dlatego nie warto się jej obawiać.Cytologia szyjki macicy jest badaniem polegającym na pobraniu wymazu z nabłonka szyjki macicy.. Jest ona jednak niewystarczająca, gdyż nie przekazuje istotnych z klinicznego i z terapeutycznego punktu widzenia informacji.. Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.Zmiany odczynowe związane z zapaleniem, łącznie z typową regeneracją w cytologii Mam wynik cytologii do tej pory były grupy, które coś mi mówiły, nie wiem jakiej grupy dotyczy następujący opis:nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego.Interpretacja wyniku badania cytologii u 29-latki - odpowiada Lek.. Badanie cytologiczne to badanie mikroskopowe komórek pobranych m.in. ze śluzówki pochwy.. Aleksandra Witkowska Aleksandra Witkowska Prośba o interpretację wyników cytologii LBC u 40-latki - odpowiada Lek.Właśnie odebrałam cytologię i znowu jest Zmiany odczynowe związane z: zapaleniem (łącznie z typową regeneracją) Zalecenia: dalsze badania wg wskazań klinicznych..

Odczynowe zmiany komórkowe.

Bogdan Ostrowski; Odczynowe zmiany komórkowe związane z zapaleniem w cytologii - odpowiada Lek .Czy te zmiany w cytologii to coś poważnego?. Badanie przesiewowe pozwala na wczesne wykrycie zmian przedrakowych.. Czy taki wynik może być nieprawidłowy i zabieg zostanie przesunięty lub będę musiała powtórzyć badania?Moje wyniki cytologii:Grupa IIreakcja cytohormonalna: słabe działanie estrogenneflora bakteryjna: mierna, mieszanapałeczki D: licznezmiany.Ponieważ stopień 2 cytologii może oznaczać bardzo szerokie spektrum zmian, dlatego też konieczne jest określenie charakteru zmiany, np. zapalenie lub proces regeneracyjny.. Otrzymala wynik cytologi- zmiany komorkowe nienowotworowe metaplazja plaskonablonkowa, zmiany keratotyczne,odczynowe zmiany komorkowe zwiazane z zapaleniem.Atypowe komorkowe nablonka wielowarstwowego plaskiego Asc,ktorych charakter trudno jednoznacznie ustslic( ASC- US).Wynik cytologi wskazuje zmiany śródnabłonkowe małego stopnia (CIN1, infekcja HPV)-(LSIL).. Inne zmiany nienowotworowe Zmiany odczynowe związane z: zapaleniem i/lub typową regeneracją .. słabe działanie estrogenne flora typu lactobacillus nieliczne .Cytologia na podłożu płynnym.. Warto również zastanowić się, kiedy najlepiej zrobić cytologię.Właśnie odebrałam cytologię i znowu jest Zmiany odczynowe związane z: zapaleniem (łącznie z typową regeneracją) Zalecenia: dalsze badania wg wskazań klinicznych..

W uwagach Duże zmiany ...Witam!Proszę o ocenę wyniku.

- najczęściej zmiana odwracalna - przy dłuższym działaniu czynnika drażniącego może przejść w zmianę .. ( słaby technicznie np. podsuszony, brak komórek gruczołowych, zbyt liczne leukocyty, zbyt Nowością na tym polu jest tzw. cytologia na podłożu płynnym, w której w odróżnieniu od klasycznej cytologii wymaz z szyjki macicy pobierany jest nie bezpośrednio na szkiełko mikroskopowe, ale na specjalne podłoże płynne podlegające dalszej obróbce w .cytologia, w której stwierdzono komórki ASC-H (ang. atypical squamous cells cannot exclude a high-grade squamous intraepithelial lesion - atypowe komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego, gdzie nie jest możliwe wykluczenie śródnabłonkowej zmiany o wysokim stopniu),Cytologia to badanie przeprowadzane przez ginekologa lub położną pozwalające na ocenę stanu szyjki macicy oraz wykryciu wszystkich zachodzących w niej zmiany, np. stanu zapalnego, nadżerki czy raka.. Ginekolog może pobierać wycinek do cytologii w czasie ciąży w pierwszym trymestrze (1-3 miesiąc ciąży) oraz w trzecim trymestrze (7-9 miesiąc).. Wynik cytologii lll a .. Teraz znowu pewnie przepisze a na kolejnej cytologii znów będzie to samo.Witam.. Z góry dziekuję za odpowiedź.Uwagi: słabe zmiany odczynowe, nieliczne leukocyty Za tydzień mam mieć zabieg wycięcia mięśniaka macicy..

Marek Walczyk; Zmiany odczynowe związane z zapaleniem a podejrzenie raka - odpowiada Dr n. med.

JAKOŚĆ ROZMAZU-rozmaz nadaje się do oceny ale nie stwierdza się komórek endocervix i w UWAGI: słabe zmiany odczynowe,nieliczne erytrocyty, czy to powód do .Wynik cytologii i słabe zmiany odczynowe - odpowiada Lek.. Wynik: INNE ZMIANY NIENOWOTWOROWE (ODCZYNOWE I NAPRAWCZE): ZMIANY ODCZYNOWE ZWIĄZANE Z ZAPALENIEM (ŁĄCZNIE Z TYPOWĄ REGENERACJĄ).. Dawniej oceniano cytologię szyjki macicy w pięciostopniowej skali wg Papanicolaou.. Dzień dobry, odebrałam wyniki cytologii, wszystkie parametry są prawidłowe, jednak w uwagach pojawiły się liczne erytrocyty i słabe działanie estrogenne.. Czy taki wynik może być nieprawidłowy i zabieg zostanie przesunięty lub będę musiała powtórzyć badania?. KOMÓRKI NABŁONKA PŁASKIEGO: LSIL- zmiany śródbłonkowe stopnia niskiego obejmujące koilocytozę (HPV) i możliwość CIN1.. Ocena techniczna rozmazu ODPOWIEDNI DO OCENY B. Ocena ogólna rozmazu Nie stwierdzono zmian sródnabłonkowych i procesu złosliwego C. Interpretacja/wynik (opis) INNE ZMIANY NIENOWOTWOROWE .Liczne erytrocyty i słabe działanie estrogenne w uwagach do cytologii.. Teraz znowu pewnie przepisze a na kolejnej cytologii znów będzie to samo.Słabe działanie estrogenne, to jak napisano - rozmaz jest taki jak w przypadku niskiego stężenia estrogenów.. Najbardziej mnie martwi brak komórek endocervix (źle pobrany materiał?. Inne zmiany nienowotworowe · zmiany odczynowe związane z: - zapaleniem (łącznie z typowymi .Decydując się na wykonanie takiego badania, każda kobieta dba o swoje zdrowie, ponieważ jego wyniki potrafią pokazać nam niepokojące zmiany będące w podstawowym stadium, co daje nam szansę na szybkie wyleczenie.. Czy mam kontynuować leczenie w trakcie miesiączki, którą niedługo dostanę?. To już trzeci raz jest taka sytuacja sytuacja.. Jest to więc istotna metoda profilaktyki, pozwalająca na podjęcie szybkiej interwencji medycznej w celu uniknięcia stadium zaawansowanej choroby nowotworowej.Wynik cytologii i słabe zmiany odczynowe .. Tylko czy to ma sens?. WYNIK: A. Rozmaz nadaje się do oceny, ale jest niezbyt czytelny z powodu licznych komórek zapalnych B. Stwierdzono obecność nieprawidłowych komórek nabło.Cytologia szyjki macicy.. "Zmiany odczynowe związane z zapaleniem" - to po prostu stan zapalny, który (jeżeli są objawy) należy przeleczyć i wówczas warto jeszcze raz wykonać badanie cytologiczne..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt