Moje lekcje w pustyni iw puszczy
Quiz w Poczekalni.. SCENARIUSZ NR 1 Temat: Znajomość lektury "paszportem" do Afryki.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Ortografia - jak zapamiętać podstawowe reguły ortografii?W Internecie trafiłam na serię rewelacyjnych grafik opatrzonych fragmentami powieści „W pustyni i w puszczy".. „W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach 1910-1911 jakomgr Agata Wojewódzka Scenariusz lekcji języka polskiego do przeprowadzenia w klasie V szkoły podstawowej Temat lekcji: Przygody Stasia i Nel - nasze spotkanie z powieścią Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy" 1. z lektury "w pustyni i w puszczy" ?. Nagle okazuje się, że zmora uczniów, "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza, to ich… ulubiona książka!. Podróż jest jednym z klasycznych motywów literatury.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Ośmioletnia Nel i czternastoletni Staś, zostają porwani przez derwiszów i jako zakładnicy wiezieni do Smaina, który chce ich wymienić na własną żonę i dzieci.. Docierają do Chartumu gdzie spotykają się z Mahdim.. Tułaczka przez pół kontynentu i niesamowite przygody oddają dokładnie historię .Czas akcji Akcja „W pustyni i w puszczy" rozgrywa się w II połowie dziewiętnastego wieku.. Tagi: MENU • W pustyni i w puszczy • W pustyni i w puszczy - streszczenie • W pustyni i w puszczy - opracowanieZ lektury "W pustyni i w puszczy " 2012-02-27 17:34:26 streszczenie lektury " w pustyni i w puszczy " 2010-02-23 15:23:53 Jakie jest najlepsze wydarzenie z lektury " W pustyni i w puszczy " ( opis ) 2010-03-03 21:16:43-podróżnicza „W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży..

W pustyni i w puszczy.

4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. temat ii : burza piaskowa.. Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników.. Promocja lektury Henryka Sienkiewicza.. Inne tryby testu.. z o.o., podmioty powiązane i partnerów biznesowych.. Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. pu.i.wp.pl.. Pełna dramatyzmu historia przedstawiająca czasy powstania Mahdiego (Muhammada Ahmeda) i nieznane zakątki Afryki.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Wyrażam zgodę na używanie przez Grupę OLX sp.. Stasia i Nel poznajemy w 1884 roku, niedługo przed świętami Bożego Narodzenia; ich porwanie i przygody rozgrywają się w 1885 roku (m.in. pora dżdżysta) zaś czas fabuły kończy się dziesięć lat później, gdy zgodnie z „Epilogiem" młodzi pobierają się.W powieści Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy mamy do czynienia z trzecioosobowym narratorem wszechwiedzącym..

Zobacz inne moje lekcje!

Przedstawione scenariusze są próbą nowszego spojrzenia na lekturę.. Skomentuj.. Opowiada on szczegółowo o kolejnych przygodach pary głównych bohaterów.. Przedstawia tło historyczne, opisuje krajobraz, zjawiska atmosferyczne, a także egzotyczną przyrodę - florę i faunę.Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy" jest różnie odbierana przez młodzież.. Piotrex123 5 lat temu.. Oczywiście znajdą się i tacy, którzy w ogóle nie zajrzą do książki (lub jej nie wypożyczą).1 W pustyni i w puszczy - streszczenie szczegółowe 2 Ramowy plan wydarzeń - W pustyni i w puszczy 3 Przyroda na kartach powieści Uczniowie, pracując w grupach, porządkowali ilustracje i dopisywali punkty planu wydarzeń (każda grupa .scenariusze lekcji w pustyni i w puszczy.doc • temat i: poznajemy szlak wĘdrÓwki stasia i nel.. Cele lekcji: - przypomnisz sobie podstawowe wiadomości o Henryku Sienkiewiczu, - sprawdzisz swoją wiedzę na temat książki "W pustyni i w puszczy".Proponowany cykl lekcji języka polskiego poświęconych „W pustyni i w puszczy" związany jest z powieścią Henryka Sienkiewicza, grą planszową o tym samym tytule oraz internetową platformą wiedzy.. Rozpocznij test.. Udostępnij.. Podobne działy..

Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.

Sprawdź, ile pamiętasz!. Ułożone we właściwym porządku tworzą ilustrację treści całego utworu.. Nauczyciel może wykorzystać w toku lekcji zarówno tekst Sienkiewicza, jak i mat.W pustyni i w puszczy.. Gdy Staś nie chce zmienić wiary, ten wysyła dzieci w dalszą .Propozycje scenariuszy do opracowania lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza w kl. piątej Praca z powieścią obejmuje 5-godzinny cykl tematyczny.. Zawiera nieodpowiednie treści?. (2/6) Opis krajobrazów z powieści „W pustyni i w puszczy", Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lekturyLEKCJE Z EPOK LITERACKICH.. Odpowiedz.Historia dwojga przyjaciół: 14-letniego Stasia Tarkowskiego i 8-letniej Nelly Rawlison.. Rozwiąż test!Pierwsza ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza.. 2013-02-25 07:43:59; Jakie można zadać pytania na spr.. Trwa powstanie Mahdiego w Sudanie.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Jakie mogą być pytania na sprawdzianie z "W pustyni i w puszczy" ?. Zostali oni porwani dla okupu przez służebników Fatmy uwięzionej wraz z dziećmi przez rząd Egipski.. z o.o. środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu przesyłania mi informacji handlowych oraz prowadzenia marketingu (np. newsletter, wiadomości SMS) przez Grupę OLX sp..

CELE:"W pustyni i w puszczy" opis przygody z lwem.

Opis testu.. Jedni są nią zachwyceni, a inni nie mogą „przebrnąć" nawet przez jej pierwsze strony.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Uczniowie dzielą się swoimi wrażeniami po przeczytaniu powieści.W pustyni i w puszczy - test.. Nauczyciel może wykorzystać w toku lekcji zarówno tekst Sienkiewicza, jak i mat.Na koniec pytam dzieci ustnie i -jak widać - efekt jest rewelacyjny: uczniowie wiedzą wszystko!. Ale to może dlatego, że czytałam to w czwartej klasie a teraz jestem w siódmej xd.. Antyk (lekcje) „Biblia" (lekcje) Średniowiecze (lekcje) Renesans (lekcje) Barok (lekcje) Oświecenie (lekcje) .. Tag "W pustyni i w puszczy" Wędrówka (podróż) - motyw literacki.. Wykorzystaliśmy je na lekcji.. "Spotkanie z lwem" - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza Dziewięć dni wędrowali już Staś i Nel do Smaina po wypalonej dżungli i bezdrożnych stepach Afryki.May 18, 2018 - Proponowany cykl lekcji języka polskiego poświęconych „W pustyni i w puszczy" związany jest z powieścią Henryka Sienkiewicza, grą planszową o tym samym tytule oraz internetową platformą wiedzy.. W pustyni i w puszczy.. temat iii : dynamicznoŚĆ opisu sytuacji na przykŁadzie burzy piaskowej.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt