Napisz mowę obrończą lub oskarżycielska jacka soplicy

napisz mowę obrończą lub oskarżycielska jacka soplicy.pdf

Jacek Soplica w młodości był, co prawda, osobą dumną, pyszną i honorową.. Na początku swojej mowy chciałbym dokładnie przedstawić Państwu oskarżonego.Oskarżenie Kreona - napisz mowę, kierowana do Wysokiego Sądu.. Czuję się zaszczycona przyjmując na swoje ramiona obowiązek obrony podsądnego.. Przedstaw tezę o niewinności lub jego winie.. Szlachcic litewski, głowa rodu Sopliców, zabójca Stolnika Horeszki, ojciec Tadeusza, kapłan z zakonu bernardynów.Umiera po swojej spowiedzi Gerwazemu przez gangrenę spowodowaną otworzeniem starych ran.. Życiorys.. Zwracam się do Wysokiego Sądu i do was, Szanowni Przysięgli, z mową która ma za zadanie bronić mojego klienta, oskarżonego Jacka Soplicę.. Chciałbym przedstawić argumenty, które oczyszczą mojego klienta z postawionych tutaj zarzutów.spowiedź jacka soplicy-napisz streszczenie 2009-05-07 17:18:19; .. a tu OSKARŻENIE JACKA SOPLICY: MOWA OSKARŻYCIELSKA Wysoki Sądzie !. Mowa oskarżycielska polega na przedstawieniu argumentów oraz przemowy tak aby kogoś oskarżyć, natomiast mowa obrończa to mowa która broni człowieka który zsotał oskarżony o jakiś czyn.dokonaj oceny postaci Ksiedza Robaka i Jacka Soplicy \"Pan Tadeusz\" 2009-12-19 15:40:36 charakterystyka Jacka Soplicy 2010-05-17 16:34:30 POLSKI!. Cieszył się szacunkiem okolicznej szlachty.Zebraliśmy się tu dziś w celu osądzenia zmarłego Jacka Soplicy..

Napisz mowę obrończą dla Kreona, władcy Teb.

Napisz oskarżenie Jacka Soplicy Oskarżenie Jacka Soplicy Napisz akt oskarżenia Jacka Soplicy Wypowiedź w formie oskarżenia Jacka Soplicy Przemówienie oskarżające Jacka Soplic .Napisz mowę oskarżycielską lub obronną Jacka soplicy ( i jesli mozecie to napiszcie mi mowe obronną ;**) Prosze pomóżcie i jak beziecie pisac to napiszcie mp Wysoki sadzie i ławo przysięgłych zebraliśmy sie tu po to aby.. i cos tam dalej plisss i to am być tak troche stylistycznie góra 15, 20 zdańZadanie: napisz mowe oskarżycielską lub obrączą dla jacka soplicy Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Napisz mowę (kilka zdań), którą chciałabyś usłyszeć od chłopaka za kilka lub kilkanaście lat.. Jako obrońca oskarżonego, będę się starała Was przekonać do sprawiedliwego wyroku wobec mojego klienta.. Napisz przemówienie na jeden z wybranych tematów: a) Mowa obrończa ( lub oskarżycielska) w sprawie antygony b) Mowa obrończa ( lub oskarżycielska) w sprawie Jacka Soplicy c) Mowa cześnika lub rejenta na ślubie Wacława i Klary.. Jak niemalże każdy młodzieniec z jego .Jacek Soplica (Wojewoda, Wąsal, ksiądz Robak, Bernardyn) - fikcyjna postać epopei narodowej Adama Mickiewicza Pan Tadeusz..

Zaapeluj do emocji słuchaczy.Krótka mowa oskarżycielska Jacka Soplicy.

Wysuń argumenty i kontrargumenty.. d) Mowa pogrzebowa nad grobami romeo i Julii e) Przemówienie z okazji nadania szkole imienia Alka ( Aleksego .Napisz przemówienie na jeden z wybranych tematów: a) mowa obrończa (lub oskarżycielska) w sprawie Antygony, b) mowa obrończa (lub oskarżycielska) w sprawie Jacka Soplicy, c) mowa Cześnika lub Rejenta na ślubie Wacława i Klary, d) mowa pogrzebowa nad grobami Romea i Julii, e) przemówienie z okazji nadania szkole imienia Alka (Aleksego .Jeśli nie ma tutaj takiego podziękowania lub przemówienia jakiego szukasz, napisz lub zadzwoń.. Często zawiera elementy życzeń, gratulacji.Cel przemówienia Spotkaliśmy się, aby pożegnać śp. ….. krótkie przemówienie z krzyżówkiZadanie: napisz krotkie przemowienie okolicznosciowe z okazji dnia Rozwiązanie: drodzy nauczyciele w .Zamierzam też ubiegać się o jak najwyższą karę dla niej.Antygona Mowa oskarżająca Antygonę Mowa oskarżycielska Mowa oskarżycielska Antygony Napisz oskarżenie Antygony Oskarż Antygonę Oskarżenie Antygony Przemówienie oskarżające Antygonę Sofokles Sofokles Antygona..

2011-02-02 17:43:59; napisz opowiadanie o duchach.

poleca 82 % .. Krótko przedstaw związane ze sprawą postaci i wydarzenia, wyjaśnij meritum sprawy.. Podjęłam się obrony Jacka Soplicy, gdyż wiem, że pomimo iż dopuścił się on okrutej zbrodni, jego czyn wymaga głębszej analizy.. Podjęłam się obrony Jacka Soplicy, gdyż wiem, że pomimo iż dopuścił się on okrutej zbrodni, jego czyn wymaga głębszej analizy.. Kompletnie nie mam pojęcia jak się za to zabrać.. koniecznie zastosuj krotki dialog z duchem, i mowę NIEZALEŻNĄ.. Należy do tego dodać fakt, iż Soplica to zwykły tchórz, który przed odpowiedzialnością za swe czyny uciekł za granicę.. Przez niego zmarła jego żona, a Tadeusz - ich syn, został bez matki.. Wiem, że pan Spolica żałuje swojego czynu, inaczej nie podjęłabym się jego obrony.. .Zebraliśmy się tu dzisiaj wszyscy, by wspólnie osądzić Jacka Soplicę.. Dla mnie historia zatoczyła koło: przed ponad dwudziestu laty jako aplikant o mały włos nie zakończyłem kariery prawniczej przez kłopoty z wygłoszeniem mowy obrończej, a dziś mam doradzać, jak to robić.. Soplica pochodził ze szlachty średnio zamożnej.Zad1.Opowieść Gerwazego ma charakter przemowy.Zanalizuj ją,a następnie napisz własną mowę-oskarżycielską lub obrończą:-Przedstaw tezę o niewinności lub winie Jacka Soplicy.-Sformułuj zdanie,które pozwoli ci zyskać przychylność słuchaczy.-Krótko przedstaw związane ze sprawą postaci i wydarzenia,wyjaśnij meritum sprawy.Mowa oskarżycielska, obrończa - rozwiązanie zadania..

2010-11-22 14:58:35; Wyobraź sobie, że jesteś jednym z członków Rady.Napisz mowę obronną jacka Soplicy Podobne tematy.

Życie Jacka Soplicy, bohatera „Pana Tadeusza" Adama .. Biznes i Finanse (34619) Dla Dorosłych (98605) Dom i Ogród (74349) Gry (1430052) Hobby .Nie sądzę, aby ktoś naprawdę oczekiwał od ciebie mowy oskarżycielskiej lub obrończej, to taka metafora.. d) Mowa pogrzebowa nad grobami romeo i Julii e) Przemówienie z okazji nadania szkole imienia Alka .Powinno rozbawić, wywołać uśmiech.Napisz przemówienie na jeden z wybranych tematów (nie za krótkie i nie za długie): a)Mowa obrończa lub oskarżycielska w sprawie jacka soplicy b)Mowa Cześnika lub Rejenta na ślubie Wacława i Klary c)Mowa pogrzebowa nad…Bryk.pl - Strefa wiedzy.. Może mieć formę krótkiego przemówienia.jak napisać mowę sądową - Grupy dyskusyjne w eGospodarka.pl - dyskusja na Grupach dyskusyjnych w eGospodarka.plNapisz przemówienie na jeden z wybranych tematów: a) Mowa obrończa ( lub oskarżycielska) w sprawie antygony b) Mowa obrończa ( lub oskarżycielska) w sprawie Jacka Soplicy c) Mowa cześnika lub rejenta na ślubie Wacława i Klary.. 2009-03-04 20:09:37Napisz przemówienie na jeden z wybranych tematów (nie za krótkie i nie za długie): a)Mowa obrończa lub oskarżycielska w sprawie jacka soplicy b)Mowa Cześnika lub Rejenta na ślubie Wacława i Klary c)Mowa pogrzebowa nad…Dzisiaj zebraliśmy się tutaj, aby rozstrzygnąć los Jacka Soplicy oskarżonego o zabójstwo Stolnika Horeszki.. nie radzę sobie z przedmiotami humanistycznymi.Napisz mowę oskarżycielska lub obrończą w sprawie wprowadzenia stanu wojennego w PolsceMowa oskarżycielska przeciwko Rodionowi Raskolnikowi Wysoki Sądzie, Ławo Przysięgłych, Panie Obrońco, Wszyscy Zebrani!. Wiem, że pan Spolica żałuje swojego czynu, inaczej nie podjęłabym się jego obrony.. Mowa obronna Jacka Soplicy.. Moja przemowa ma na celu obronę tego mężczyzny, który, według mnie, nie zasługuje na tak srogi wyrok.. Spotykamy się dziś, aby podsumować zarzuty przeciw oskarżonemu Rodionowi Raskolnikowi, człowiekowi, który z premedytacją pozbawił życia dwie niewinne osoby.. Zatem, Wysoki Sądzie i czcigodna ławo przysięgłych, pozwólcie, iż udowodnię wam niewinność mojego klienta.Wysoki Sądzie, Ławo Przysięgłych.. Mowa obronna Jacka Soplicy.. Wiele lat temu, młody Soplica niewiele różnił się od swoich bogatych znajomych.. Obrona Antygony.Napisz przemówienie na jeden z wybranych tematów.. To jednak nie wszystko!. Młody Spolica cieszył się.Jacek Soplica winien jest śmierci Stolnika.. Szanowna Ławo Przysięgłych i wszyscy tu zgromadzeni!. Sformułuj zdanie, które pozwoli ci zyskać przychylność słuchaczy..Komentarze

Brak komentarzy.