Wyobraź sobie że jesteś obrońcą prometeusza
Podaj dwa argumenty, za pomocą których przekonasz Zeusa, by uwolnił dobroczyńcę ludzkości.Widząc jak słaby był jego twór, tytan powtórzył swe działania i dał człowiekowi ogień.. Pragnę, abyście chcieli sobie uświadomić, że ludzie stworzeni przez niego to także my.. Błędem jest posądzanie Prometeusza o to, że rozwijając ludzi chciał się nimi posłużyć by wyeliminować Zeusa i zająć jego miejsce na Olimpie.Uważam, że ukaranie Prometeusza było nie słuszne, gdyż zrobił on dobry uczynek, pomagając ludziom.. Pod dachem budynku wybuchł pożar.. Podczas tej rozprawy pragnę wykazać iż oskarżony Prometeusz jest niewinny zarzucanych mu czynów.. Ułóż mowę obronną , w której się zwrócisz do Zeusa i pozostałych bogów , aby przekonać ich , że Prometeusz nie zasłużył na tak okrutną karę.. Tu brat Prometeusza - Epimeteusz zakochał się w Pandorze, która z ciekawości otworzyła beczkę i wypuściła na świat nieszczęścia i choroby .Wyobraź sobie, że Jesteś obrońcą Prometeusza.. zytając, zwróć uwagę w jaki sposób mit ten wyjaśnia pochodzenie człowieka oraz na umiejętności, których nauczyli się ludzie od Prometeusza.. Widocznym jest, że Prometeusz gotów był do poświęceń w imię działań, w które wierzył.. Ma liczne poparzenia skóry.. .wyobraż sobie że jesteś Ebenezer Scrooge napisz o tym jak sie zmieniłeś i co cie do tego przyczyniło Od 1 do 1 z 1 Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.Gdzie jesteś?.

Wyobraź sobie, że jesteś obrońcą Prometeusza.

Wykonajcie polecenia: 1, 2, 3, 5/258.. Według niektórych legend to właśnie Prometeusz stworzył człowieka; stworzył go z gliny i łez.. Temat: O wielkiej sile miłości.. Wizyty na Olimpie wiązały się również z uzupełnieniem najnowszych plotek, w czym Syzyf był .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Była to zemsta Prometeusza na bogach za to, że stworzyli niewiastę - Pandorę - i wraz z beczką, w której znajdowały się wszystkie nieszczęścia i niedostatki wysłali ją na ziemię.. zauważcie że Space z Prometeusza jest mniejszy od Space'a z Aliena 1 siedzącego na "fotelu").. 3. Podaj trzy cechy charakteru Prometeusza: 4.. Do zeszytu zapisz 3Jak mit o Prometeuszu tłumaczy pochodzenie człowieka?. Zbierz argumenty, za pomocą których przekonasz Zeusa, by .Syzyf był nie tylko dobrym królem, lecz także ulubieńcem bogów, czego dowodziły ciągłe zaproszenia do Dzeusa na uczty olimpijskie.Lubił te wizyty z powodu możliwości odświeżenia swojego ziemskiego ciała nektarem i ambrozją, co dawało mu siłę i rześkość, mimo upływu lat.. Zbierz argumenty za pomocą których przekonasz Zeusa, by uwolnił dobroczyńcę ludzkości..

Wyobraś sb że jesteś dziennikarzem .

Mam jeszcze ferie.Opowieść o Prometeuszu jest poruszająca i myślę, że Wam się spodoba.. Lekcja 24 i 25Być jak Prometeusz, czyli jak wybrać kuchenkę turystyczną .. Wyobraź sobie, że jesteś w swoim wymarzonym miejscu, tym jedynym na świecie.. Podaj trzy cechy charakteru Prometeusza.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Wyobraź sobie Zobacz wszystkie zwiastuny Gdy pewien magnat finansowy ([person=72]Eddie Murphy[/person]) dostrzega, że jego imperium zaczyna się powoli rozpadać, zwraca się o pomoc do swojej siedmioletniej córki ([person=817796]Yara Shahidi[/person]) oraz jej fantazyjnego świata bajkowej księżniczki.Zobacz 11 odpowiedzi na pytanie: Wyobraź sobie, że jesteś.1.Wyobraź sobie , że jesteś obrońcą Prometeusza w sądzie na Olimpie .. Jaką karę wymierzył Prometeuszowi Zeus?. Zbierz argumenty, za pomocą których przekonasz Zeusa, by uwolnił dobroczyńcę ludzkości.. Uważnie przeczytaj mit o Prometeuszu podręcznik str.257-258.. 2.Teraz przeczytajcie mit o Prometeuszu, który znajduje się na stronach 256 - 258.. Ogień uchronił ich domostwa przed drapieżnikami.Mowa obronna w sprawie oskarżonego Prometeusza Wysoki Sądzie, Szanowna Ławo Przysięgłych.. Prometeusz stworzył ludzi bardzo wątłych, bezradnych.4.. Czy Prometeusz został słusznie ukarany?.

Właśnie idę do galerii kupić sobie jakieś nowe ciuchy.

Co się stało?. Wyobraś sb że jesteś dziennikarzem .. Zredaguj 3 krótkie teksty argumentacyjne, których celem będzie przekonanie odbiorców do zakupu tablicy.. Wykonaj w zeszycie mapę skojarzeń ze słowem miłość.. W Szkole Podstawowej nr 396 w Warszawie przy ulicy Bukowej 65.. Pierwszy tekst skieruj do rodziców uczniów: załóż, że wygłosisz go podczas zebrania w szkole.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Bardzo proszę, abyście do wtorku wysłali na Skype zaproszenie do .. Wyobraź sobie, że jesteś obrońcą Prometeusza.. lub: 2.Napisz list do Zeusa , w którym przekonasz go, że kara , jaką wymierzyłStreść mit o Prometeuszu: Wyobraź sobie, że spędzasz wakacje na Olimpie w otoczeniu greckich bogów.. Fragmenty książki Nikosa i Aresa Chadzinikolau „Ilustrowana księga mitów greckich".. Napisz artykuł do gazety , będący relacją z tego wydarzenia.Zadanie: wyobraź sobie że jesteś na olimpie masz napisać opis Rozwiązanie:zebraliśmy się dzisiaj tu po to, aby stanąć w obronie prometeusza, który dla ludzi zrobil bardzo wiele dobrego, a dziś bogowie chcą go za to osądzić kochani czy prometeusz zasługuje na karę na wielkie cierpienia dlaczego dziś ma on być sądzony czy poniesie karę, bo pomógł ludziom to wstyd i hańba .A wyobraź sobie co będzie jeśli facet się zaniebda i obrośnie pazurami i brodą do kolan, to ja się pytam jakie jest praktyczne zastosowanie, wręcz niewiarygodnie utrudniło by to życie, nawet tyłka się nie podetrze pazurami..

Wyobraź sobie, że zamiast z kolegą rozmawiasz z koleżanką mamy- panią Anią.

Ile osób potrzebuje pomocy?. Czy poszkodowane osoby są przytomne?. Kochani, przypominam, że w najbliższą środę spotkamy się na lekcji online.. Napisz do rodziców (mamy, taty) kartkę z pozdrowieniamiwyobraź sobie że jesteś obrońcą marsjasa.napisz mowę w której poprosisz apollina o łaskie.sformułuj zarzut oraz podaj przynajmniej dwa argument przemawiające za oskarżonym.użyj odpowiednych zwrotów skierowanych do boga Rozwiązania (0) Dodaj rozwiązanie.„Mit o Prometeuszu".. Napisz mowę obrońcy Prometeusza.. W jaki sposób Prometeusz sprzeciwił się władcy Olimpu?. Np. Najdostojniejszy Zeusie, Prometeusz sprawił, że ludzie nie czuli się bardziej bezradni i bezbronni od zwierząt.. Zapoznaj się z treścią „Mitu o Prometeuszu" zamieszczonym w .. • Wyobraź sobie, że jesteś obrońcą Prometeusza.. Co im się stało?. Siemka kumpel, co tam słychować u Ciebie?. Kolejną z cech charakteryzujących Prometeusza jest niezłomność.. Artykuł do gazety z tragedii morskiej Wyobraź sobie że jesteś dziennikarzem, który przeżył tragedię- uratował się z tonącego statku.. Rozbijasz namiot, wyciągasz z plecaka zestaw do gotowania, odkręcasz zawór kuchenki i… okazuje się, że butla z paliwem jest pusta.Wyobraź sobie, że jesteś nauczycielem w szkole podstawowej, który chce wyposażyć salę lekcyjną w tablicę interaktywną.. Mimo przeciwieństw działał według przyjętego przez siebie schematu.Zadanie: wyobraź sobie, że jesteś obecny na olimpie podczas Rozwiązanie: o bogowie, cóż czynicie jak można skazywać na karę tak wartościowego prometeusza Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.2.. Wyobraź sobie, że jesteś obrońcą Prometeusza.Przekształć poniższy tekst w taki sposób, aby był możliwy do wygłoszenia w oficjalnej sytuacji komunikacyjnej.. Będę Ci zawsze wdzięczna!. Pozostałe osoby zostały ewakuowane.. Przedstaw się .Odpowiadałem: "To prawda, ale wyobraź sobie, że sam jesteś tym jednym kotem, którego uda mi się ocalić".. Fajnie Cię widzieć.. Wyobraź sobie że jesteś obrońcą Prometeusza, zbierz argumenty i napisz list do Zeusa, w którym poprosisz o uniewinnienie tytana.. Szefowa Chrząszcza Agnieszka Mulka-Sokołowska przyznaje, że zaraził innych .. *Zadanie dla chętnych: wyobraź sobie, że jesteś obrońcą Prometeusza..Komentarze

Brak komentarzy.